Nejlepší lázně na pohybové ústrojí

Trápí vás bolest kloubů, zad, nebo máte jiné problém s pohybovým ústrojím? Česká republiky má mnohaletou tradici v oblasti lázeňství, a tak se u nás nachází řada lázní, které se na léčbu onemocnění pohybového aparátu zaměřují. Ve většině případů jsou navíc léčebné pobyty hrazené zdravotní pojišťovnou. Pojďme si představit několik vyhlášených lázní, do kterých můžete za léčbou i odpočinkem vyrazit.

V České republice je v provozu velké množství lázeňských zařízení, které se zaměřují na léčbu onemocnění pohybového ústrojí. Pokud vás trápí bolesti zad, klubů, nebo za sebou máte například operaci kolene, pak se na možnost léčebného pobytu v lázních zeptejte svého lékaře. Většina lázní pak nabízí i pobyty, které si můžete sami zaplatit. Pobyt vám pomůže zlepšit a zrychlit regeneraci, navíc si odpočinete psychicky i fyzicky. A jaké lázně patří mezi ty vyhlášené?

Lázně Libverda – specializace na pohybové ústrojí

Pokud hledáte vyhlášené lázně, které se dlouhodobě specializují na onemocnění pohybového aparátu, pak navštivte Lázně Libverda. Zde se nachází vzácný pramen minerální vody, který má při léčbě vynikající účinky. Také proto se mu odedávna říká Boží voda. Lázně Libverda se specializují také na vážná onemocnění páteře. Pokud jsou součástí vaší rekonvalescence i pravidelné vycházky, můžete vyrazit na procházky po krajině Jizerských hor.

Lázně Libverda

Lázně Darkov

Lázně Darkov se nachází v Karviné a specializují se právě na léčbu onemocnění pohybového ústrojí. Do Darkova vyráží především lidé po operaci kolene a po aplikaci kloubních náhrad. Lázně Darkov jsou vyhlášeným místem, skládají se ze dvou rozlehlých léčebných areálů. V Darkově se nachází zdroj jodobromové solanky, která se při léčebných procedurách úspěšně využívá již řadu let.

Františkovy Lázně

Na lázeňský pobyt můžete vyrazit také do města Františkovy Lázně. Již podle názvu je zřejmé, že má město opravdu bohatou lázeňskou tradici. Přijíždí sem pacienti s onemocněním pohybového aparáty, ale také srdce či cév. Ve Františkových Lázních se nachází celkem 20 minerálních pramenů, které se při léčbě využívají. Součástí léčebných procedur jsou také uhličité koupele, zábaly, masáže a další. Františkovy Lázně patří mezi jedny z nejvyhledávanějších lázní u nás, pyšní se hezkým okolním prostředí a řadou možností kulturních i společenských akcí.

Na lázeňský pobyt do Klimkovic

Dalším vyhledávaným lázeňským městem jsou Klimkovice. I zde se při léčbě onemocnění pohybového aparátu úspěšně využívá jodobromová solanka, která má blahodárné účinky. Kromě onemocnění pohybového aparátu se zde léčí také onemocnění cév, neurologické poruchy či gynekologická onemocnění. Lázeňský areál Klimkovice je moderně vybavený, v prostorách se nachází i wellness centrum, posilovna, pro návštěvníky je pravidelně připravovaný bohatý kulturní program.

Další lázně se zaměřením na léčbu pohybového aparátu

Lázní, které se zaměřují na léčbu pohybového aparátu, je u nás opravdu hodně. Popsali jsme jen některé z nich, a tak by byla škoda vynechat ostatní. Léčebný pobyt si můžete dopřát také v Lázních Jáchymov, Mariánských Lázních, Lázních Mšené, Vráž, Jánských lázních, Lázních Velichovky, Velké Losiny, Lednice či Hodonín.

1 komentář

  1. DOBRA DEN -PROSIM MAM PROZBU JSEM VE VEKU 59 LET PRED 27 LETY JSEM BYLA NA OPERACI KOLENA (kde mi imlatovali srub).PO OPERACI JSEM BYLA V LAZNICH DARKOV.OD TE DOBY JSEM NIKDE NABYLA V LAZNICH.A MUJ ZDRAVOTNI STAV SE ZHORSUJE,CO 3 MESICE CHODIM NA OBSTRIK OBOU KOLEN,PRO BOLEST LEVEHO RAMENE TEZ OBSTRIK , A ASI 4 ROKY MAM PROBLEM S POSUNEM OBRATLI ZE ZACATKU JSEM MELA PROBLEM ZE MI MRTVELA PRAVA NOHA A NEMOHLA JSEM NA NI DOSLAPNOUT.IKDYZ SE MUJ ZDRAVOTNI STAV TROCHU ZLEPSIL ZE MOHU CHODIT I TAK CHODIM NA OBSTRIK.MAM 1 INVALIDNI DUCHOD CHODIM NA SKRACENY UVAZEK ALE I TAK MAM DOSTI CASTO PRBLEMY S PRAVOU STANOU MAM ZA SEBOU 2 KAPACKY,ALE NIC MOC.MAM NAROK NA LAZNE??KOMU MAM RICI OBVODAKOVI,NEUROLOGOVI CI ORTOPEDOVI???PORADTE MI PROSIM CO MAM DELATI !!!PREDEM DEKUJI

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno