Cviky na prsa

Tématem dnešního článku jsou cviky na prsa. Článek je určen mužům pro posílení a vytvarování hrudníku. V článku najdete základní informace, jednotlivé cviky na prsa a také videa s tréninkem hrudníku.

Prsa se skládají s velkého svalu prsního a malého prsního svalu. Malý prsní sval ja „schován“ pod velkým prsním svalem. Prsní svaly patří mezi mohutné svaly. Mnoho začátečníků v posilovně dělá tu chybu, že se zaměřují na procvičení hrudníku až moc. Tito cvičenci mají často celý trénink založený na benčpressu. Pamatujte tedy vždy na to, že tělo musíte procvičovat rovnoměrně. Tedy všechny svalové partie včetně nohou. Jinak také mohou vznikat dysbalance.

Pokud chcete budovat svalovou hmotu, tak by jsme měli v každé sérii cvičit vždy 8 -12 opakování. Pokud dosáhnete 12 opakování, tak by jste měli v dalším tréninku zvýšit váhu na čince. Pokud je vaším cílem rozvoj síly, tak provádějte v sérii 4 – 6 opakování. Důležité také je vždy jednotlivé cviky provádět technicky správně a korektně.

Cviky na prsa výběr

Postupně vám představíme jednotlivé základní cviky na prsa.

Benčpres
Benčpress se provádí buď na rovné lavici (procvičení všech částí prsního svalu), šikmé lavici hlavou vzhůru (procvičí vrchní část prsních svalů), šikmé lavici hlavou dolů (procvičí spodní část prsních svalů).
Provedení benčpresu: Lehněte si na tréninkovou lavičku, nohy máte pevně na zemi. Ruce si dejte na šířku ramen a chyťte činku. Činku spouštíte k prsům. Poté se vracíte nazpátek. Při záběru je vždy výdech. Přečtěte si také článek o zlepšení benčpressu.

Provedení benčpresu video:

Kliky na bradlech
Kliky na bradlech jsou dobré pro procvičení dolní části prsních svalů.
Provední kliků na bradlech: spustíte hrudník a propnete paže. Při záběru je výdech.

Cviky na prsa video

Na dalších videích se můžete podívat na další cviky na prsa. Uvidíte i technické provedení dalších účinných cviků na prsa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno