Cviky na kruzích

Cvičení na kruzích je mezi sportovci oblíbené po desetiletí. Zlepšuje koordinaci, fyzickou sílu a umožňuje posílení těla i mysli. Chcete začít cvičit na kruzích? Přinášíme vám několik základních cviků, které jsou určeny pro začátečníky i pokročilé.

Cvičení na kruzích

Možná si říkáte, proč byste právě vy měli začít cvičit na kruzích. Kruhy jsou perfektním nástrojem pro funkční trénink a jsou nedílnou součástí i moderních silových tréninků. Jejich popularita stále roste a nesmí chybět v žádné kvalitně vybavené posilovně. Cvičení na kruzích je ideální alternativou i k běžným cvikům. Ve srovnání s klasickými kliky nebo shyby na bradlech je cvičení na kruzích mnohdy efektivnější.

Díky nestabilitě kruhů je totiž cvičení náročné na udržení rovnováhy, proto cvičením posílíte balanc a koordinaci. Cvičení na kruzích je perfektní pro posílení středu těla. Kromě koordinace budete rozvíjet i fyzickou sílu. Kruhy jsou cenově dostupné a můžete si je pořídit i domů. Dnes jsou součástí i mnoha street workoutových hřišť. Pojďme se ale přesunout k samotným základním cvikům.

Cviky na kruzích
Cviky na kruzích

Shyby na kruzích

Pokud patříte mezi příznivce klasických shybů, ty na kruzích si oblíbíte. Na kruzích můžete provádět veškeré kombinace, které znáte a které vykonáváte na bradlech. Můžete kombinovat klasické přítahy podhmatem i klasickým úchopem. S kruhy můžete vytočit zápěstí dle libosti, proto nebudete v dolní fázi přítahu ruku zbytečně a nepřirozeně zatěžovat. Shyby na kruzích jsou díky nestabilitě náročnější a pomohou vám posílit zmíněný střed těla. Rozhodně patří mezi základní cvik, který byste měli do svého plánu zařadit.

Kliky

Na kruzích můžete cvičit k běžné kliky. V takovém případě musíte kruhy sesunout co nejblíže zemi, abyste se na ně mohli zavěsit vleže ve vodorovné poloze. Lehněte si na zem, uchopte kruhy a propněte trup. Díky nestabilitě se bude tento cvik zdát těžký, brzy se ale zkoordinujete a zlepšíte si rovnováhu.

Vydržení vsedě – tvar L

Účinným cvikem je plynulý přesun ze stoje do polohy vsedě. Nastavte kruhy tak, aby byly přibližně v půli vašeho těla, uchopte je a zavěste se na ně. Vydržte v poloze s nataženými rukama, propněte tělo a jakoby se posaďte. Vaše tělo musí kopírovat tvar písmene L. Vydržte několik vteřin a povolte. Cvik několikrát opakujte.

Hlavou dolů

Přesun do polohy hlavou dolů už patří mezi ty náročnější. Až se s kruhy blíže seznámíte, můžete se pokusit přenést váhu tak, že mírným švihem přesunete váhu a prohnete tělo. Nohy budete mít v horní poloze a na kruzích budete hlavou dolů. Pokuste se v této poloze vydržet co nejdéle a poté se opět pomalým pohybem vraťte do původní polohy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno