Cviky na prsní svaly

Cviky na prsní svaly vám pomohou vybudovat větší prsní svaly. Základním cvikem je benčpress, ale v články vám ukážeme i další dobré cviky na prsní svaly. V článku se můžete podívat i na videa z provedením jednotlivých cviků na prsní svaly.

Někteří kluci cvičí prsní svaly až příliž, téměř v každém své tréninku cvičí benčpress a zapomínají na další svalové partie. Vždy je důležité cvičit celé tělo. Cvičte tedy všechny svalové, včetne nohou. Váš trénink by měl tedy obsahovat cviky na biceps, triceps, záda, břicho, ramenastehna a lýtka a samozřejmě prsní svaly o kterých se budeme bavit v dneším článku.

Vždy myslete na to, že je důležité rozvíjet své tělo rovnoměrně.

Jak cvičit cviky na prsní svaly

Pokud je vašim cílem nárust svalové hmoty, tak by jste měli v každé sérii provést ideálně 8 -12 opakování. Vždy když přesáhnete 12 opakování, tak si příště přijdete závaží na čince. Abyste opět v sérii zvládly maximálně 12 opakování. Pokud je vašim cílem zvětšení síly vašich prsou a zvedání větších vah, tak by jste měli počet opakování snížit na 3 – 5 opakování v jedné sérii.

Vybrané cviky na prsní svaly

Vybrali jsem pro vás ty nejúčinější cviky na rozvoj prsních svalů. Pojďme si je tedy postupně představit.

Benčpress s volnou činkou
Benčpress s volnou činkou je nejlepším cvikem na rozvoj prsních svalů. Benčpress s volnou činkou se provádí nejčastěji v těchto 3 variantách:

  1. Benčpress hlavou nahoru – posiluje především horní část prsních svalů
  2. Benčpress hlavou dolů – posiluje především dolní část prsních svalů
  3. Benčpress na rovné lavici – posiluje všechny části prsního svalu.

Provedení benčpressu: Nachystáte si lavičku a lehněte si na ní. Činku budete držet na větší šíři ramen. Zvedňete tedy činku ze stojanů  a spusťe činku pomale k hrudníku. Váš pohyb musí být po celou dobu kontrolovaný. Činku od hrudníku určitě neodrážejte. Činku zvedáte poté nahoru a při zvedání je také výdech.

Provedení benčpressu video:

Stahování protisměrných kladek
Stahování protisměrných kladek je výborným cvikem pro posílení prsních svalů.
Provedení stahování protisměrných kladek: Nachystejte si dvě protisměrné kladky. Mírně se rozkročte a jste v mírném předklonu. Paže jsou pokrčeny v loktech. Vedení kladky až téměř k sobě k zápěstí.

Cviky na prsní svaly video

Na závěr článku přidávám ještě několik videí s tréninky kulturistů. Jejich trénink je zaměřen právě na prsní svaly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno