Jablečná vláknina: účinky, jak jí užívat

Vláknina je nezbytnou složkou každého vyváženého jídelníčku. Pro lidský organismus je velmi důležitá, protože čistí střeva, snižuje hladinu cholesterolu a přispívá i vyrovnání hladiny krevního cukru. Jednou z možností, jak do těla dostat dostatek vlákniny, je začít konzumovat vlákninu jablečnou, která se vyrábí z rozemletých sušených slupek jablek.

Jablečná vlákninaJablečná vláknina označovaná také jako pektin se vyrábí z jablečných slupek, které se vysuší a následně najemno namelou. Jablečná vláknina je tak ryze přírodní produkt, který si můžeme vyrobit i sami. Na trhu narazíte na jablečnou vlákninu v bio kvalitě, stejně tak se přidává i do různých přípravků na hubnutí a zlepšení střevní aktivity.

Jablečná vláknina patří do kategorie rozpustné vlákniny, která je pro každý lidský organismus velmi důležitá. Pokud nezvládáte ve formě potravy přijmout dostatečné množství vlákniny, a to 30 g, můžete ji do těla dostat právě ve formě jablečné vlákniny.

Jablečná vláknina a vliv na zdraví

Konzumací jablečné vlákniny můžeme vyrovnat problém s nedostatečným příjmem ve formě běžné stravy, tím její účinky ale nekončí. Jablečná vláknina má pozitivní účinky na činnost střev a posiluje střevní mikroflóru. Její příjem se doporučuje lidem, kteří trpí zácpou či průjmy. Příjem jablečné vlákniny působí také preventivně proti rakovině tlustého střeva. Navíc má schopnost vyrovnávat hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Příjem vlákniny z jablek se doporučuje také lidem, kteří se snaží nějaké to kilo shodit. Snižuje totiž chuť k jídlu a prodlužuje dobu trávení. Vláknina má totiž tendence nabobtnat, a tak zvětšuje svůj objem a udrží pocit nasycení na co nejdelší dobu.

Chuť vás překvapí

Pokud už máte dost potravinových doplňků bez chuti a vůně, jablečná vláknina vás příjemně překvapí. Má totiž příjemnou jablečnou nasládlou chuť. Z toho vyplývá, že obsahuje i sacharidy, proto by se měla neměla doporučená denní dávka překračovat.

Jak užívat

Pokud seženete jablečnou vlákninu v sušené namleté formě, můžete ji využít pro doplnění svého jídelníčku. Sušené namleté slupky můžete přidávat do kaší, jogurtů, ovocných nápojů, dezertů nebo pečiva. Nejen že doplníte tělu dostatek vlákniny, navíc oceníte i nasládlou chuť.

Nezapomínejte do svého jídelníčku pravidelně zařazovat potraviny bohaté na vlákninu. Pokud víte, že ovoce, zeleniny a dalších na vlákninu bohatých potravin nezkonzumujete dostatečné množství, pořiďte si právě sušené jablečné slupky v bio kvalitě. Ve vaší spíži se určitě neztratí. Ochutí vaše snídaně a dodají tělu spoustu vlákniny, která pročistí střeva a sníží hladinu cholesterolu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno