Jablonecký Běh do pohody okolo přehrady 2013

Zima předá definitivně vládu létu. Aspoň na běžeckých tratích mimo dráhu. Sobotní jablonecký Běh do pohody okolo přehrady, desítku, která je čtvrtým dílem prestižního Mizuno Running Cup 2013, odstartují v pravé poledne hvězdy zimních sportů – Král bílé stopy Stanislav Řezáč, biatlonová zpěvačka Gabriela Soukalová a nejlepší český sdruženář Miroslav Dvořák.

Zvučná jména zazvoní také na startovní čáře. Favoritem číslo jedna a uchazečem o překonání traťového rekordu (Michal Kunst 32:42) je především Jan Kreisinger, český maratonský olympionik z Londýna. Po vítězství v Pardubicích se chystá nejlepší žena letošního ročníku MRC, letecká inženýrka a tanečnice flamenka Kateřina Kriegelová.

Loňské triumfy obhajují Jiří Čivrný a Zuzana Weissová, jíž pomohl kolaps vedoucí Terezy Zuzánkové (vyhrála první ročník za 39:37) několik desítek metrů před cílem.

Běží se asi ze šedesáti procent po asfaltu, zbytek po zpevněné cestě, rovinatý profil bourají dva kopečky. „Na poslední chvíli se umoudřila předpověď počasí, mělo by být hezky,“ říká Michal Francke z pořadatelského Tri clubu Jablonec.

Jablonecký Běh do pohody se chystá teprve na třetí ročník. Přesto i tady čekají účastnické rekordy. Zvlášť poté, co středeční Pardubickou devítku ze stejného seriálu zavalilo rekordní pole 1802 běžců. Loni měli v nádherném počasí v Jablonci 460 běžců. Nyní se už zajímali o start Keňané z Polska.

Poprvé poběží firemní štafety a pro příchozí se chystá také kratší „Zkus klus“, jeden okruh okolo přehrady 3,3 km dlouhý. Závody dětí všech kategorií začínají už od 9:20.

Den před startem bylo na webu téměř tři sta přihlášených, další přibudou na místě. „Prosíme a doporučujeme, přijeďte včas, ať předejdeme frontám a potížím s parkováním,“ dodává Francke. Registrace bude otevřena ráno od 7:30 nově v Městské hale, kde bude fungovat i úschovna zdarma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno