Jachtař Viktor Teplý trénoval na Kypru

Olympionik Viktor Teplý (třída Laser), strávil první polovinu února tréninkem na Kypru. Celý tým se tu sešel po měsíc a půl dlouhé pauze. Olympionik Viktor Teplý (třída Laser), strávil první polovinu února tréninkem na Kypru. Celý tým se tu sešel po měsíc a půl dlouhé pauze.

Na Kypru bylo hezké počasí s teplotou kolem 20 °C. „Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se opět sžil s lodí, ale po pár hodinách na vodě už šly všechny manévry hladce. V první půlce jsme se hlavně soustředili na techniku jízdy a rychlost. Měli jsme opravdu štěstí na vítr, byl jak silný, tak i slabší z moře s velkými vlnami, který je náročný na techniku jízdy proti větru.

Během této fáze jsem se velmi zlepšil jak na stoupačku, tak i na zadní vítr, kde jsem patřil k těm nejrychlejším,“ hodnotil trénink Viktor.

Viktor Teplý foto

Jachtař Viktor Teplý
Ve druhé fázi tréninku byla zařazena i různá startovací cvičení a pobyt na vodě byl prodloužen na 3,5 hodiny denně. „Celkově byl trénink velmi přínosný, zlepšil jsem se ve všech podmínkách a myslím, že to byla velmi dobrá příprava na nadcházející sezonu.“

V Česku se Viktor soustředí hlavně na budování fyzické kondice v posilovně a plaveckými tréninky. Na začátku ledna se zúčastnil týdenního soustředění v Malé Úpě, v Brně a v Kuřimi dvou běžeckých závodů. Na konci února pojede do Chorvatska, kde absolvuje dva tréninkové závody Split Olympic Sailing Week a GP Mornar a v dubnu světový pohár na Mallorce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno