Jak si vyrobit jablečný ocet?

Máme pro vás jednoduchý recept na přirozené očištění těla za pomoci toho nejběžnějšího ovoce, jaké vůbec existuje – jablek. Dnes zjistíte, jak si vyrobit jablečný ocet v domácích podmínkách. Nemusíte tak utrácet za kvalitní výrobky v obchodech, nejlépe se značkou BIO. Doma je zvládnete připravit úplně stejně snadno.

Jablečný ocet se vyrábí díky procesu kvašení jablek. Do jablek se jednoduše přidají kvasinky a po nějaké době se v nich vytvoří alkohol – a to už je vlastně hotovo. A jak na to?

Výroba jablečného octu

Ingredience:

  • 1 kg jablek
  • 1 l vody
  • 5 lžic cukru

Postup:

Jablka důkladně umyjte, zbavte jádřinců a nakrájejte na čtvrtky. Neloupejte, protože pod jejich slupkou se nachází mnoho důležitých bakterií a kvasinek, ve fermentačním procesu absolutně nezbytných. Vložte do velké sklenice nakrájené na čtvrtky.

Zalijte převařenou studenou vodou a přidejte cukr. Sklenici přikryjte bavlněným hadříkem a ten upevněte provázkem nebo gumičkou. Zabráníte tak pronikání nečistot a hmyzu do budoucího jablečného octa.

Nechte stát na chladném a tmavém místě, aby mohl proběhnout proces kvašení, který trvá 2–3 týdny (dokud ovoce nezhnědne). Poté veškerou tekutinu propasírujte sítem. Ovoce vyhoďte a ocet, opět schovaný pod látkou, nechte stát na teplém místě další tři týdny. Fermentace bude dokončena, jakmile začne být tekutina cítit po octu.

Jak užívat jablečný ocet

Nejlepší je pít tuhle lidovou medicínu na lačný žaludek. Díky tomu rychle spaluje tuk a očistí naše tělo od škodlivých toxinů. Pokud ho však nechcete nebo nemůžete pít ráno, můžete to udělat také ihned po jakémkoliv hlavním jídle, např. obědě nebo večeři.

A jak ho pít? Naráz byste neměli užít více než 2 polévkové lžíce čistého octa a to ideálně rozpuštěné ve sklenici vody. Přímé pití octa nedoporučujeme, mohl by vám nepříjemně poleptat sliznice nebo způsobit žaludeční obtíže. A délka užívání? V uvedeném režimu byste ho měli pít maximálně 4–5 dní a poté se ho na měsíc vzdát. Po měsíci můžete tuto formu očištění těla zopakovat. Pro běžnou úpravu zažívání a dodání důležitých minerální látek pak stačí užívat uvedené množství jablečného octa jednou týdně.

Další zajímavosti

Očištění těla toxinů není jedinou z vysoce ceněných vlastností jablečného octa. Ve skutečnosti jich má ještě mnohem víc. Obsahuje především mnoho cenných vitamínů a minerálů, včetně vitamínu C a kyseliny listové a může tak pomocí při léčbě některých onemocnění. A co nejvíce ovlivňuje?

  • oběhový systém
  • zvyšuje citlivost organismu na inzulín
  • bojuje se škodlivými bakteriemi
  • zdraví srdce
  • imunitní systém

Jablečný ocet se také stále více používá v kosmetice. Zpracovaný vám nejen umožňuje shodit zbytečné kilogramy, ale také bělí zuby a osvěžuje dech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno