Jak snížit cukr v krvi

Pokud máte cukrovku, tak se zajímáte o možnosti jak můžete snižovat vysoké hodnoty cukru v krvi. V článku si řekneme jednotlivé možnosti jak můžete snižovat hladinu cukru v krvi.

  1. Dodržování diabetické diety –  musí se vysadit jednoduché cukry a jednoduché sacharidy. Zaměřte se také hlavně na kvalitní potraviny. Více informací o dietě při diabetu najdete v samostatném článku dieta při cukrovce.
  2. Tělesný pohyb – měly by jste mít také ve vašem životě dostatek tělesného pohybu. Pro začátečníky je ideální rychlá chůze. Pro lidi, kteří mají problémy s klouby může být vhodnější jízda na kole.
  3. Redukujte hmotnost – postupně by jste se měly dostat na ideální váhu. K tomu vám pomůže i dodržování výše zmiňované diabetické diety.
  4. Super potraviny a byliny – vyzkoušejte různé potraviny a bylinky, které snižuje hodnoty krevního cukru. Patří sem zejména česnek (určitě volte Český česnek), cibule, kysané zelí, celer, pažitka, zázvor, mrkev. Ale doporučují se také ovesné vločky.
  5. koření – pomáhají také různá koření například hřebíček a bobkový list.
  6. dostatek čisté vody – každý den by jste měly vypít alespoň 2 litry čisté vody (opravdu čisté vody a né celkově tekutin). Při cukrovce je nutné zcela vynechat různé přeslazené limonády.
  7. dostatek vlákniny – v potravě by jste měly mít dostatek vlákniny. To vám zajistí například různé druhy zeleniny a různé druhy složených sacharidů (ovesné vločky atd.).

Mrkněte také na článek:
http://www.mamcukrovku.cz/jak-snizit-cukr-v-krvi/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno