Trombóza dolních končetin projevy

Trombóza se objevuje téměř vždy právě na dolních končetinách. Dozvíte se jaké bývají jaké první projevy a příznaky a co s tím můžete dále dělat.

K žilní trombóze dochází tak, že se zpomaluje tok krve v žilách, poškodí se stěny žil nebo dochází k ucpávání. Uvnitř žíly se vytváří krevní straženina (používá se také výraz tromb) .Výsledkem je pak právě zánět žil. Žilní trombóza trápí častěji ženy než muže. Velké riziko nastává zejména v případě, že se krevní sraženina uvolní, může způsobit plicní embolii.

Hlavní příznaky a projevy

Trombóza dolních končetin se projevuje u lidí především těmito hlavními příznaky a projevy:

  • zrudnutí – dochází ke zrudnutí postižených dolních končetin
  • otok
  • bolestivost – bolest dolních končetin. Často se objevují bolesti lýtek.

U koho je trombóza nohou častější ?

Větší rizika rozvoje trombózy dolních končetin je u lidé po operačních výkonech, u těhotných žen, lidé kteří absolvovaly dlouhý let letadlem, u lidí s nadváhou či dokonce obezitou.  Častější je také u lidí, kteří mají sedavé zaměstnaní. Trombóza se častěji projevuje také u žen, kteří berou hormonální antikoncepci.

Léčba trombózy dolních končetin

Především se doporučuje absolutní klid na lůžku. K léčba se využívají různé protisrážlivé léky. Lépe se pak rozpouští nahromaděné tromby.

1 komentář

  1. Prosím dá se trombóza vylečit a když ano tak jak,děkuji.Prý se nesmí něco jíst,ale nevím co lékař mi nic neřekl o jídle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno