Celulitida jak na ni

Dozvíte se jak se zbavit celuliltidy. S celulitidou má určitý problém většina žen v západních zemích. Najdete rady na definitivní odstranění celulitidy. Můžete se také podívat na video s cvičením zaměřeným na celulitidu.

Celulitida (často se jí říká pomerančová kůže) postihuje ženy. Poslední průzkumy ukázaly, že okolo 90 procent žen v západních zemích má určité problémy s celulitidou. Je třeba vědět, že lehčí formy celulitidy nejsou viditelné. Celulitida se nejvíce tvoří na stehnech, hýždích,bocích, na pažích ale také na břiše. Pomeračnová kůže je často mylně brána pouze jako kosmetický problém, přitom je to i zdravotní problém. Dolíčky nám ukazují, že náš lymfatický a oběhový systém nefungují zcela správně.

Celulitidu musíte řešit komplexne a určitě nebude stačit, kdy na sebe bude patlat různé super účinné krémy na celulitidu. Níže si projdeme jednotlivé body, kterých je dobré se držet pokud se chcete opravdu zbavit celulitidy.

Jak se zbavit celuliltidy

Na rozvoj celulitidy má vliv více faktorů, takže při odstraňování celulitidy je potřeba udělat více změn ve vašem životě. Vezmeme to postupně po jednotlivých bodech.

Zmenšit tukovou vrstvu
Ke zmenšení tukové vrstvy dojde díky celkovému zhubnutí. To platí v případě, že máte nadváhu. Celulitida se může objevovat i u žen s normální váhou. Nezkoušejte různé zázračné diety a raději se zaměřte na zdravé hubnutí.

Dostatečný pitný režim
Dostatečný příjem tekutin bude pomáhat v odbourávání škodlivin a detoxikaci. Každý den zhruba 2,5 litru tekutin. Vybírejte z těchto nápojů: pitná voda, bylinné čaje, zelený čaj, slabé minerálky. Je nutné se vyhýbat přeslazeným limonádám a džusům atd.

Racionální stravování a kvalitní potraviny
Velkou roli hraje také dosavadní špatné stravování. Je třeba vyřadit ze svého jídelníčku jednoduché sacharidy. Ty představuje zejména cukr (bílý cukr, mléčná čokoláda, zákusky, sladkosti, dorty atd.) a bílé pečivo (běžné pečivo v obchodech – bílé rohlíky, obyčejný chleba). Je třeba také nutné přestat jíst nekvalitní potraviny jako jsou: uzeniny, chipsy, různé polotovary, polévky za sáčku atd. Mělo by také dojít k omezení živočiškých tuků. Tyto stravovací změny jsou dobré i pro vaše celkové zdraví a odpovídají zásadám zdravé výživy.

Tělesný pohyb
Lymfatický systém funguje tak, že pokud se nehýbeme, tak se lymfa nehýbe a nemůže docházet  k odchodu toxinů a škodliv z těla. Pohybem tedy rozproudíte vaši lymfu. Pohyb by se měl tedy stát pravidelnou součástí našich dnů. Pokud jste dosud vůbec nesportovaly, tak začínejte pozvolnu. Pro začátek vám skvěle postačí i chůze . Pak můžete přejít na aerobní sporty jako jsou běh, jízda na kole, plavání, severská chůze atd.

Cvičení zaměření na celulitidu
Občas je dobré do svého dne zařadit i cvičení na celulitidu. Přinášíme vám jedno video s tímto cvičením. Najdete tam jak se provádějí jednotlivé cviky.

Omezení škodlivin
Prospěje také pokud přestanete kouřit. Celulitidu také zhoršuje nadměrné konzumace alkoholu. Moc dobré není ani pití kávy.

Buďte v pohodě
Snažte se omezovat stres a buďte více v pohodě. K vylučování hormonu štěstí pomáhá nejen pohybová aktivita, ale také třeba smích. Lidem ve stresu pomáhá také pravidelný pohyb v přírodě, dochází tam k určitému uklidnění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno