Jak správně šnorchlovat

Chystáte se na dovolenou k moři? Pokud chcete mořský život vidět z blízka a nechat kolem sebe proplouvat rybky, měli byste se naučit šnorchlovat. Šnorchlování nevyžaduje velké investice do vybavení, přitom pomáhá spojit člověk s mořem a životem v něm.

Jak šnorchlovat

ŠnPokud jste už někdy byli u moře, jistě víte, jaké krásy skrývá. Vždy samozřejmě záleží, do jaké destinace se vydáváte a jak čistá voda v moři bude. Při pouhém potopení se s brýlemi si ale mořský život budete vychutnávat jen několik vteřin. Brzy se budete muset opět nadechnout, což váš zážitek zkazí. K tomu slouží šnorchl a šnorchlování. Díky němu můžete plavat těsně pod hladinou, budete schopni dýchat a kochat se podmořským životem.

Potřebné vybavení

Pokud si chcete vychutnat podmořský život a potápění s potápěčskými kurzy jsou za hranicemi vašich možností, zkuste začít se šnorchlováním. Budete potřebovat pouze potápěčskou masku, šnorchl a ploutve. Vyhýbejte se pořizování těch nejlevnějších výrobků. Na trhu existuje několik druhů šnorchlů, některé jsou vybaveny i ochranou proti vdechnutí vody. Při výběru se poraďte s prodejcem a nebojte se diskutovat i s profesionálními potápěči.

Pár tipů pro šnorchlování

Pokud se chystáte šnorchlování vyzkoušet úplně poprvé, zaměřte se na dýchání. Nejprve si dýchání se šnorchlem vyzkoušejte na suchu a poté ve vodě v malé hloubce. Dýchejte s hlavou pod vodou a snažte se eliminovat obavy z toho, že nadechnete vodu. Pro případ, že by vdechnutí opravdu hrozilo, dejte špičku jazyka na horní patro, čímž vytvoříte jakýsi přirozený špunt, kterým vniknutí vody do plic okamžitě zabráníte. Zkoušejte pracovat s hloubkou a naučte se plavat se šnorchlem tak, abyste jej celý neponořili a nevdechovali vodu. Při šnorchlování také musíte mít přehled o místě, kde se nacházíte. Dávejte pozor na své okolí a vyhýbejte se lodím. Neplavte v místech, kde se lodě běžně pohybují, protože si vás při šnorchlování nemohou všimnout. Jakmile si použití šnorchlu osvojíte, naučte se plavat s ploutvemi. Poté si můžete užívat podmořský život na plno a kochat se krásou, kterou nabízí.

Důležitá je péče o vybavení

Jakmile se šnorchlováním skončíte, postarejte se o údržbu vašeho vybavení. Pokud chcete, aby vám dobře a dlouho sloužilo, pravidelně je udržujte. Výbavu pro šnorchlování nenechávejte ležet na přímém slunečním záření, také ho po použití v mořské vodě opláchněte sladkou vodou a zbavte nečistot. Pokud se vám během šnorchlování zamlžuje potápěčská maska, před každým použitím ji odmastěte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno