Jak vyčistit nerezovou termosku

Vytáhli jste po roce ze skříně nerezovou termosku a zjistili jste, že vůbec nevypadá hezky, je zašlá a má na sobě nevábné skvrny? Nemějte obavy, nerezovou termosku vyčistíte snadno. Máme pro vás jednoduché tipy, díky kterým se bude láhev na teplé nápoje opět lesknout.

Nerezová termoskaTermosku na horké nápoje používáme především v zimním období. Je tak možné, že jste ji na konci minulé zimy uložily do skříně a s jejím čištěním jste si moc starosti nedělali. Teď, když jste ji po roce opět vytáhli, čekalo vás nemilé překvapení. Po otevření uzávěru nepříjemně zapáchala a měla vevnitř viditelné skvrny. I nerez často po nějaké době zajde a je potřeba jej znovu opět oživit.

Nepodceňujte pravidelné čištění

Pokud chcete, aby vaše nerezová termoska vypadala dlouho jako nová, pravidelně se o ni starejte. Každý den její obsah vylévejte a vyplachujte ideálně horkou vodu. Pokud ji používáte každý den, nemusíte při čištění nasazovat uzávěr, vnitřek nádoby aspoň pořádně vyschne. Nezapomínejte ani na čištění uzávěru, ve kterém se často usazují zbytky po horkých nápojích. Pro pravidelné čištění můžete používat i čisticí prostředky, vždy si ale dejte pozor na to, abyste termosku důkladně vypláchli.

Čištění nerezové termosky jedlou sodou

Myslíte si, že pro důkladné vyčištění zašlé nerezové termosky budete potřebovat speciální čisticí chemii? Ve skutečnosti vám bude stačit úplně obyčejná jedlá soda. Pokud máte malou půllitrovou termosku, nasypte do ní dva sáčky jedlé sody, pokud větší dvoulitrovou, tak klidně i 5 až 6 sáčků. Zalijte menším množstvím vařící vody. Soda začne ihned reagovat a začne pěnit.

Dejte tak pozor, abyste se horkou vodou neopařili. Jakmile přestane pěnit, dolijte horkou vodou a uzavřete horní víko. Pečlivě utáhněte a protřepejte. Nechejte alespoň hodinu odstát a potom termosku několikrát důkladně propláchnete. Odstraní se tak veškeré usazené nečistoty a nerezová termoska bude opět zářit novotou.

Usazené minerály odstraníte dentálními tabletami

Pokud uvnitř nerezové termosky stále zůstaly některé usazeniny minerálního původu, pořiďte si speciální dentální tablety určené pro čištění zubních náhrad. Pořídíte je v každé lékárně za cenu do stokoruny. Do termosky vhoďte jednu nebo dvě tablety a zalijte vlažnou vodou. Tablety se ihned rozpustí a začnou s usazenými minerály reagovat. Až tableta došumí, začne působit a po půl hodině usazeniny povolí. Pak stačí termosku několikrát vypláchnout vodou a nechat pořádně proschnout.

Pokud doma objevíte starší zašlou nerezovou termosku, nevyhazujte ji. Její čištění vám zabere jen pár minut a při správném postupu bude vypadat opět jako nová. Naopak se vyhněte používání zanesené termosky. Usazené minerální látky a další nečistoty mohou negativně ovlivňovat chuť nápojů a ve výsledku mohou mít i negativní dopady na zdraví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno