Jak vyloupat dýňová semínka

Koupili jste si dýni Hokkaidó, nebo jste si na zahrádce vypěstovali vlastní dýni a zůstala vám dýňová semínka? Jsou plná vitamínů, takže je skvělé si je vysušit a následně vyloupat. Proč za dýňová semena platit, když si je můžete připravit sami? Máme pro vás jednoduché tipy, jak vyloupat dýňová semínka a celý proces si usnadnit.

Než se pustíme do tipů na to, jak dýňová semínka vyloupat, stručně si popíšeme, k čemu jsou vlastně dobrá. Proč dýňová semena nepatří do koše, ale měla by se usušit a následně vyloupat? Dýňová semena totiž obsahují celou řadu zdraví prospěšných látek. Patří mezi ně například mangan, fosfor, železo, hořčík a další minerály. Dýňová semena byste měli konzumovat také v případě, že vás trápí zvýšená hladina cholesterolu.

Dýňová semínka

Dýňová semena totiž obsahují sloučeniny fytosteroly, které jsou při snižování cholesterolu velmi účinné. Dýňová semena jsou dále zdraví prospěšná v případě, že spíte neklidně a potřebujete svůj spánek zlepšit. Semínka obsahují L-tryptofan, díky kterému bude spát mnohem lépe. Proč ještě dýňová semínka jíst? Jsou bohatým zdrojem vitamínu E i B, obsahují kvalitní bílkoviny, působí proti akné a preventivně účinkují proti problémům s prostatou.

Základem je sušení semen

Pokud z dýní vyberete semena, měli byste je před jejich loupáním správně usušit. Existuje několik metod sušení, někdo dýňová semena suší v troubě při nižších teplotách, někdo dává přednost pražením nasucho na pánvi, jiní dýňová semena nesuší, ale vaří. Obecně platí, že po tepelné úpravě se dýňová semena loupou mnohem lépe než čerstvá. Pokud si tak samotný proces vylupování dýňových semen chcete ulehčit, upražte je, usušte nebo uvařte.

Postup loupání dýňových semen

Pokud máte dýňová semínka usušená nebo upražená, můžete se pustit do jejich loupání. Vždy to vyžaduje dostatek trpělivosti a také trochu zručnosti. Máme pro vás tip, jak si loupání dýňových semen usnadnit. Každé semen má po boku rýhu, která je měkká. Přejeďte po ní nehtem a strukturu slupky narušte. Zatlačte a slupku rozlomte. Začněte od zobáčku a vylomte vyvýšené strany semínka. Následně se vám slupka otevře, jádro se ukáže a vy jej můžete snadno vyjmout.

Nic víc v tom není, žádný další trik nepotřebujete. Loupání dýňových semen je ideální činností například při sledování televize. Vyloupat spoustu semen dá práci, výsledek ale stojí za ti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno