Jaroslav Pouzar: Práce s mladými hokejisty v Čechách není dobrá, chybí kvalitní trénink

Hokejová legenda Jaroslav Pouzar se již léta zabýval nápadem na vybudování vlastního špičkového hokejového centra.

Původně se držel myšlenky tradičního severoamerického konceptu, ve kterém zřizovatel sportoviště zakládá svůj byznys na pronájmu prostor. Poté se však rozhodl jít vlastní cestou a představil životadárný projekt sportovního centra s komplexními službami s názvem Hokejové centrum Pouzar. Nový moderní areál, který by měl vzniknout v Českých Budějovicích, nabídne ledovou plochu, restauraci, ubytovací kapacity či wellness. Cílem projektu je přispět k rozvoji cestovního ruchu v jihočeském regionu.  Druhým, a pro Jaroslava Pouzara neméně důležitým cílem, je podporovat mládež a nabídnout dětem z méně majetných rodin smysluplné využití volného času.

 Jak jste přišel na myšlenku podporovat mládež v rámci vašeho centra?
Léta jsem měl možnost pozorovat dění kolem našeho hokeje a zároveň výchovy mládeže a nebyl jsem s ním spokojen. Zvláště výchova mladých hokejistů je v českém prostředí špatná a zcela se odlišuje od mých představ. Proto jsem se rozhodl propojit nové hokejové centrum s podporou mládeže. V centru nabídneme nejen možnost kvalitního tréninku, ale rovněž zázemí pro smysluplné trávení volného času. Navíc chceme nadšeným hokejistům nabídnout zajímavou spolupráci s NHL, KHL nebo IIHF, se kterými právě vyjednáváme podmínky.

 Jakým způsobem bude hokejové centrum mládeži přínosné?

Cílem centra je rozvíjet výchovu mládeže  se zaměřením na boj proti drogám, hazardu a šikaně. Za tímto účelem zde vznikne stabilní zázemí pro nově založený hokejový klub HC Českobudějovičtí lvi, který je již nyní podporován z nadace NHLPA Goals & Dreams Fund a rovněž se zapojí do soutěží Českého svazu ledního hokeje. Klub by měl mít jedenáct mládežnických mužstev, a to přípravku, dále pak mužstva pro žáky od druhé do deváté třídy, dvě mužstva dorostu a juniory.

 Jaké zázemí nabídne hokejové centrum mládeži? 

Mladým hokejistům nabídneme možnost systematického tréninku ve špičkovém centru s nejmodernějším vybavením. Připravujeme úzkou kooperaci se základními školami, díky čemuž zajistíme profesionální trénink spojený se školní výukou. Po ukončení sportovní činnosti tak poskytneme dětem prostor pro přípravu domácích úkolů, případně zajistíme i doučování. Navíc dětem ze sociálně slabších rodin věnujeme kompletní značkovou výstroj a výzbroj, na kterou jsme již získali dotace od kanadské hráčské nadace NHLPA Goals & Dreams Fund.

 Pro jaké aktivity plánujete hokejový areál využít?

Samozřejmostí je trénink českobudějovického hokejového klubu mládeže, který bude probíhat po celý rok. Dále mladým hokejistům z celého světa chceme nabídnout prázdninové hokejové kempy, na kterých se budou moci setkat s nejlepšími světovými hráči. Zároveň plánujeme pronajímat hokejové centrum amatérským českým i zahraničním klubům nebo firmám pro pořádání nejrůznějších teambuildingových aktivit. V neposlední řadě bychom rádi po celý rok provozovali veřejné bruslení.

 Jakým způsobem bude hokejový klub financován?

Vzhledem k tomu, že záměrem klubu je poskytnout zázemí pro mládež, zatím nezvažujeme členské příspěvky. Naší snahou bude zajistit financování veškerých nákladů formou reklamy, jako je to běžné u většiny hokejových klubů. Zároveň bychom velice rádi uzavřeli smlouvu o spolupráci s extraligovým klubem, který by nám každý rok přispíval určitou finanční částku. Výměnou za takový příspěvek budou moci bezplatně převzít záštitu nad nejlepšími hráči.

 Kdy hodláte začít s vyhledáváním prvních mladých zájemců?

Rádi bychom nábor dětí do klubu zahájili už v únoru 2011, abychom mladé hokejisty stihli kvalitně připravit pro příští hokejovou sezónu. Pro vznik našeho centra je samozřejmě stěžejní získání dotace, o kterou jsme společně požádali s realizátorem celého projektu společností Beta 1 Development. Nyní již probíhá věcné hodnocení našeho projektu, přičemž kritéria přijatelnosti a formální náležitosti máme splněna. Pevně tedy věřím, že již v roce 2012 začneme mladé hokejisty trénovat na vlastním kluzišti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno