Třetí duel Raňa – Ospalý se odkládá

Pořadatelé ITU Evropského poháru v triatlonu, který se uskuteční o tomto víkendu v Karlových Varech, finalizují startovní listinu. Třetí duel „karlovarských“ mistrů Evropy Španěla Rani a českého reprezentanta Filipa Ospalého se odkládá. Ospalý bude mít přesto v lázeňském centru Karlových Varů tvrdou konkurenci. Jednotlivci a týmy se mohou stále přihlašovat na Slot Game City Triathlon a WITTE Automotive Dětský duatlon.

V roce 2001 se v Karlových Varech konalo Mistrovství Evropy, které si získalo podtitul „nejtěžší, nejspravedlivější a nejlépe zorganizované“, poprvé. A pro vítězství si na Divadelním náměstí doběhl Čech Filip Ospalý, Španěl Raňa byl druhý. O dva roky později se evropský šampionát konal poprvé na stejném místě a v nejznámějších českých lázních si pro titul tentokrát doběhl Španěl Raňa. Ospalý nestačil na jeho běžecký finiš. Letos se Raňa ze startovní listiny bohužel odhlásil a na třetí triatlonový duel si budeme muset ve Varech počkat,“ říká Vladimír Malý, ředitel závodu.

 Účast na ITU Evropském poháru potvrdili mimo jiné vloni stříbrný Němec Zoell, vynikající cyklista a běžec Bart Aernouts, který na brněnském EP Ospalého porazil, či Aurélien Lescure, třetí na EP v Egirdiru před 14 dny. Strojová spolupráce ve vodě, na kole i v běhu je doménou bratrské dvojice D´Aquinových. A Malý tipuje také nejrychlejšího plavce: „Na 90% na Rolavě vyplave jako první Slovák Varga, bývalý reprezentant v této disciplíně.“

 Závod žen odstartuje v neděli 23.srpna v 10 hodin a muži odstartují na „lázeňské tratě“ ITU Evropského poháru v triatlonu v 15 hodin. Cíl obou závodů je na prostranství před hotelem Thermal.

Stejný cíl čeká v sobotu 22.srpna na zatím 80ti členné startovní pole MČR Age Groups. Nejmladší závodníci otestují v rámci WITTE Automotive Baby Duathlonu tratě na Rolavě v sobotu od 10 hodin. Přihlásit se do obou závodů je možno na místě.

 Přijďte na Slot Game City Triathlon 2009 závodit, fandit a bavit se! Staňte se součástí velké triatlonové rodiny o víkendu 22. – 23.srpna!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno