Jízda na kolečkových bruslích

Jízda na kolečkových bruslích si získává v Česku stále větší oblibu. Stále více lidí si pořizuje in line brusle za začínají jezdit na kolečkových bruslích.

Jízda na kolečkových bruslích je zábavná sportovní aktivita, která je vhodná téměř pro všechny věkové kategorie. Ale více je oblíbená zejméně u mladší generace.  Začít jezdit na kolečkových bruslích není nějak zvlášť finančně náročné, více o vybavení se dozvíte níže. Můžete jezdit samy, nebo ve skupince. Jízde ve skupince je vždy zábavnější. K jízdě je potřeba pevný povrch. Nejčastěji lidé jezdí po cyklosteskách, je to také nejvíce bezpečné.

Jaké vybavení na jízdu na kolečkových bruslích ?

Komletní vybavení na kolečkové brusle dnes už není vůbec drahé. Budete potřebovat:

  • kolečkové brusle – doporučuji nekupovat úplně ty nejlevnější brusle. Vyplatí se si připlatit. Dívejte se také na tvrdost koleček. Čím tvrdší kolečka, tím déle vám kolečka vydrží. Prodávají se různé druhy kolečkových bruslí podle využití.
  • chrániče loktů – ochrání vaše lokty pří případných pádech. Chrániče si určitě kupte, myslete na bezpečnost.
  • chrániče zápěstí – ochrání vaše zapěstí. Chrániče na zápěstí jsou hodně důležité.
  • chrániče na kolena
  • helma – na ochranu hlavu. Nenoste cyklistickou helmu, ale helmu na in line.

Dále je možné zakoupit i rukavice, ale ty nejsou úplně nutné.

Účinky na naše tělo při jízdě na in line bruslích

Pravidelná jízda na kolečkových bruslích zvyšuje naši fyzickou kondici. Můžete také pomoci při hubnutí při spalování přebytečných tuků. Za hodinu spálíte průměrně asi 400 kalorií. Posílíte také lýtka a stehna. Pravidelný sport má také pozitivní účinky na váš imunitní systém. Jízdou na bruslích si také skvěle vyčistíte hlavu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno