Joggingem ke štíhlé linii

Jogging je skvělý způsob, jak zlepšit kondici a získat štíhlou postavu. Nepotřebujete k němu žádné speciální vybavení a můžete s ním začít prakticky okamžitě. Z aerobního hlediska také zasahuje celé tělo. Nejen že při joggingu posilujete nohy, ale pálíte tuk a posilujete svůj kardiovaskulární  a dýchací systém.

Jogging je aerobní druh cvičení zahrnující běhání ve volnějším tempu na delší vzdálenosti a čas. Společně s klasickým běháním je považován za jeden z nejlepších druhů aerobního cvičení. Skvěle se hodí k budování výdrže, hubnutí i upevnění zdraví. Stejně jako každý druh cvičení ale přestavuje pro necvičícího člověka i riziko, bude li provozován nerozumně. Každý člověk by měl proto před samotným začátkem provést malé sebezhodnocení.

Zhodnoťte svou kondici

Jste-li těžce z formy, nevrhejte se na jogging okamžitě. Nejenže by to bylo fyzicky náročné, ale i nebezpečné. Pokud máte značnou nadváhu a z ničeho nic vyrazíte joggovat, můžete si přivodit nechtěné zranění. Jste-li již ve formě a chcete ji jen lehce doladit nebo udržovat, pak výborně, můžete začít s joggingem okamžitě. Pokud to však není váš případ, začněte zprvu svižnou chůzí, než svou kondici zlepšíte. Pokud si nejste s něčím jistí, poraďte se se svým lékařem.

Stanovte si reálný cíl

Žádný plán pro získání štíhlé linie nemůže být úspěšný, bez jasně daného cíle. Nesnažte se také z ničeho nic začít hubnout 30kg, pokud jste se poslední roky sotva hýbali. Postupujte pomalu a systematicky. Rozdělte si svou pouť na kratší, reálnější a snazší milníky.

Vytvořte si cvičební plán

Vytvoření cvičebního plánu, ve kterých dnech se budete joggingu věnovat, vám dá řád a bude vám pomáhat s tím neseknout, když bude venku škaredě. Cílem k úspěchu je totiž pravidelnost.

Joggujte třikrát až pětkrát týdně, ze začátku spíše více, než méně. Začněte na 30 minutách a přidávejte. Teprve tehdy se totiž začínají spalovat ve větší míře tuky z tělesných zásob. Do půl hodiny se z větší části spaluje jen glykogen obsažený ve svalech.

Abyste zahnali stereotyp, obměňujte svou trasu. Nejenže vám tak jogging přijde zábavnější, ale tělo si nezvykne na pořád tu samou zátěž. Můžete také experimentovat s proměnlivou rychlostí běhu. Zkuste 15 minut běžet rychleji, pak na 15 minut zpomalte a běžte volněji.

V některé dny budete mít více energie, někdy zase méně. Je to naprosto normální. Budete-li mít dnes chuť běžet pomaleji a o něco déle, udělejte to tak. Joggujte pro radost, ne na čas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno