Domů Zdraví Seznam chorob Kalciová mast

Kalciová mast

Kalciová mast je levným a přitom účinným univerzálním pomocníkem z lékárny. Za pár korun pořídíme tubičku, kterou můžeme používat na drobné rány, pro výživu pleti či doléčení oparů.

Kalciová mast by neměla chybět v žádné lékárničce. Je účinná, univerzální, obvykle nevyvolává žádné alergické reakce a mohou ji používat i děti. Hlavní účinnou složkou kalciové masti je dexpanthenol. Ten je známější pod označením vitamín B5 a podílí se na regeneraci a růstu kůže. Právě díky této látce je kalciová mast tak účinná při hojení ran a problémech s kůží a pletí. Lidský organismus tuto látku snáší velmi dobře, nemusíme tak mít obavy z podráždění či jiných alergických reakcí. Tuto látku nalezneme i v jiných kosmetických přípravcích, v kalciové masti je však obsažena ve velké míře. Také z toho důvodu je velmi účinná. Je potřeba počítat s typickým zápachem masti, který nemusí být úplně všem příjemný.

Účinky kalciové masti

A kdy tedy po kalciové masti sáhnout? Možností využití je opravdu velké množství. Kalciová mast se hojně používá i u malých dětí, které trápí opruzeniny, odřený ret, odřeniny nosu způsobené silnou rýmou či drobné popáleniny. Ke stejným účelům můžeme kalciovou mast použít i u dospělých. Dobře pomáhá osobám, které trápí kožní onemocnění v oblasti genitálií a konečníku. Mnozí odborníci doporučují mazání touto mastí i při nadměrném slunění a spálení se. Díky svým hojivým vlastnostem se používá na bércové vředy, opary či ekzémy.

Kalciová mast jako kosmetický přípravek

Kalciovou mast lze úspěšně používat i jako funkční kosmetický doplněk. Pokud vás trápí problém s vysušenou pokožkou, využijte hydratační schopnosti kalciové masti a pravidelně ji na suchá místa nanášejte. Nanášení na pleť zlepší její kvalitu, pomáhá i lidem s akné či pupínky. Mast lze používat občas i jako oční či noční krém.

Jak kalciovou mast používat

Použití kalciové masti je velmi jednoduché – jednoduše ji vytlačíte z tuby, rozetřete na požadované místo a necháte vstřebat. Kalciovou mastí se prakticky nedá předávkovat, z množství nanesené vrstvy tak nemusíte mít strach. Doporučujeme však mast pořádně do kůže či pleti promasírovat, aby se dostala co nejhlouběji. Mast má svou trvanlivost, proto ji nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Kalciová mast je skvělým příkladem přípravku, který v lékárně pořídíme doslova za pár korun a který je ověřitelně účinný a univerzální. Pokud kalciovou mast ve své výbavě ještě nemáte, co nejdříve si skočte do lékárny a napravte to, bude se vám hodit.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno