Kristýna Hnyková a její trénink

Kristýna Hnyková nás reprezentuje v jízdě v boulích. V článku se dozvíte jak vypadá její tréninkový den a také něco obecně o jejím tréninku.

Každé ráno, stejná rutina. Vstát, nasnídat se a převléci se a poté vyjet do alpincentra. Zatímco trenéři nazují lyžáky a vyráží nakopat dopady a připravit můstky. My se pomalu rozhýbáme, nasvačíme a občas stihneme i tu partičku kozla. Po tom všem vyrážíme směrem k trati.

Pokaždé,před tréninkem či závodem si jako první musí lyžař prohlédnou trať-tzv „course inspection „ ,aby zjistil,jak trať vypadá,která je první boule po dopadu apod. Před tím,než začneme jezdit v trati si většinou dáme jednu nebo dvě jízdy volně-na kopci. Poté už se přesuneme k trati,na jejímž startu se naposledy rozhýbem a trénink může začít.

Nejprve dvě jízdy bez skoků na rozježdění a poté se skokama na půlky a v celku. Po přibližně 5 jízdách následuje větší pauza a svačina.Poté se přesouváme k můstku,abychom natrénovali skoky.  Helikoptéry,backflipy,frontflipy,fully atd.  Šlapání kolem můstku je samo o sobě celkem vysilující,takže tak po 10 skocích končíme. Kolem třetí odpoledne se konečně dostaneme domů a po obědě a přibližně hodinové pauze začíná odpolední tzv. „suchý trénink“ neboli „sucháč“. Ten je každý den jiný.Někdy trénujeme rychlost v podobě sprintů,jindy skáčemě přes švihadlo a žebříček. Posilujeme nebo děláme cvičení na koordinaci pohybu. Před dnem volna se jdeme většinou vyklusat a když jsme v Zermattu,tak tradičně navštívíme tamější lanové centrum.V létě ve Štítech zase doplníme suchý trénink skoky na trampolíně nebo volejbalem.
Kristýna Hnyková

Kristýna Hnyková

Kristýna Hnyková

Závěrem dne, se vždy před večeří protahujeme. Strečink nám většinou zabere 30 minut,někdy více a někdy také méně.

Trénujeme třídenním systémem,tzn. Že po každých třech odtrénovaných dnech přichází den volna. Většinou se nám třídenní systém střída s dvoudenním. Často záleží na počasí. Před každým dnem volna míváme relaxaci v podobě sauny,ale ne vždy je to samozřejmostí.

Kristýna Hnyková přípravy na sezónu

Přípravy na sezonu začínají už v květnu nebo červnu,kdy se účastníme soustředění v Harrachově,kde trénujeme fyzickou přípravu.Letos bylo toto soustředění „obohaceno“ o týdenní trampolínářské soustředění v Liberci(2 fázové tréninky). Se začátkem prázdnin se „stěhujeme“ do Štítů na Moravě,kde trénujeme hlavně skoky do vody + fyzičku(více-fázové tréninky).Od září už začínáme lyžovat ve švýcarském Zermattu a v listopadu jsme v Rakousku. Soustředění jsou většinou 2-týdenní a je mezi nimi týdenní pauza.

Kristýna Hnyková trénuje v České tréninkové skupině freestyle ski moguls. Do které patří i naše nejlepší „boulařka“ Nikola Sudová. Dále její sestra Šárka Sudová, Barbora Krsková aTereza Vaculíková.  Trenérem této skupiny je Radek Herot. Profil a životopis  Kristýny Hnykové najdete na http://www.nikolasudova.cz/?t=tynus

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno