Pavel Elster a jeho tréninkový den

Pavel Elster se věnuje snowboardingu. Reprezentuje nás v alpských disciplínách. Pavel Elster se narodil 30.11.1994 a závodí za klub Mahony. V článku si můžete přečíst jak vypadá tréninkový den Pavla Elstera.

Je 06:00 a já otráveně vypínám budík a jdu na snídani, po snídani jdeme naložit prkna, prapory vrtačku a ještě pár dalších věcí. Je 06:35 a my vyrážíme na 39km dlouhou cestu k hlavnímu parkovišti na Kaunertal. O necelou hodinu později projíždíme poslední zatáčkou a vjíždíme na parkoviště na kterém stojí zatím jen jedna dodávka Rakouského lyžařského týmu, rychle se obouváme do lyžáků a s vrtačkou a obrovským batohem plným praporů na zádech vyrážíme k vleku.

U vleku už zevluje partička Rakušáku kteří tu byly ještě dřív než my. Asi za 20minut dorazil vlekař a pustil vlek, v tu dobu už u vleku stojí celkem dost lidí který čekaj na jakoukoliv příležitost nacpat se před nás. Okamžitě se tlačíme dopředu a máme štěstí chytáme hned druhou a třetí kotvu a konečně jedeme na kopec.

Na kopci je už z dálky vidět dalšího vlekaře který má za úkol určovat pozice tratí na tréninkovém kopci a protože jsme nahoře jako druzí dostáváme jednu z nejlepších pozic, co nejrychleji vybalujeme prapory a začínáme stavět trať. O chvíli později máme trať postavenou jedeme nahoru a dáváme si prohlídku tratě, po prohlídce jdeme na první měřenou jízdu, utahuju si lyžáky a nazouvám si prkno potom nastavím časomíru a vyrážim. Prvních pár bran projíždím celkem dobře pak mě ale rozhodí asi osmá brána trochu si přibrzdim ale nestačí to a o bránu později jsem hrozně podjetej, snažim se to sice vytáhnout zpět ale už se mi to nepovede lehám si a následuje ukázkový pád. Potom co se posbírám ze země sjíždim dolu k vleku kde už na mě čeká teta( Petra Elsterová ) a s úsměvem komentuje můj pád.

Za chvíli jedeme opět nahoru a uděláme ještě mnoho dalších jízd některé úspěšné jiné ne. Je půl jedné a protože máme všichni hlad jdeme se najíst do zdejší hospody, já si dávám řízek s hranolkama a teta si dala zapečené těstoviny.

Po dobrém obědě jdeme zpět na kopec, stahujem obrovský koryta které jsme tam za dopoledne vyjeli. Potom dáme pár dalších jízd ale protože se naše časy oproti rannímu ježdění o dost zhoršly přestáváme jezdit a jdeme sbalit prapory. za necelou půlhodinu máme sbaleno a jdeme k autu.

Jsou tři hodiny odpoledne a my jedeme ostrýma zatáčkama dolů do údolí. Do apartmánu jsme dorazili kolem čtvté jsme sice dost unavený ale i tak jdeme namazat a nabrousit prkna na další den. Asi za dvě hodiny máme hotovo, je šest hodin večer a my usedáme ke stolu k večeři za chvíli máme snědeno ale protože je ještě brzo jdeme si dát partičku pokeru.Je půl jedenácté a my zaleháváme do postelí a už se začínáme těšit na další den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno