Ondřej Vetešník a jeho trénink

Ondřej Vetešník se věnuje veslování, závodí v lehkých vahách. Na letošním MS startoval v čtyřce bez kormidelníka lehkých vah. Čtyřku bez kormidelníka lehkých vah tvořil ještě Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč a jeho bratr Jan Vetešník. Svými výkony se nominovaly na OH do Londýna 2012. V článku se dozvíte jak vypadá trénink Ondřeje Vetešníka.

Příprava se odvíjí dle disciplíny ve které se budeme startovat na MS. V současné době se Ondřej Vetešníkpřipravuji se svými kolegy z lehké čtyřky. Jde o nepárovou disciplínu, veslař vesluje jen s „jedním veslem“. Ve veslařské hantýrce označované jako bidlo. Jsme všichni profesionálními sportovci tak je nám plně umožněno trénovat celý den.

Trénink se obvykle skládá z dvou až tří fázi za den . Během celého týdne se zhruba dostaneme na 14-16hodin tréninkové činnosti. To se samozřejmě odvíjí s načasováním před závody, kdy už není tělo tak zatěžováno tréninkovými dávkami. Samotná část přípravy je rozdělena na několik částí zatíženi tj. základní vytrvalost I (ZVI)kdy se pohybujeme do TF 130 dále základní vytrvalost II(ZVII) TF v rozmezí 130-150. V menší míře trénujeme v oblasti ANP(anaerobní práh) a v činnost MAX. Ta by se měla přibližovat k aktivitě ve které závodíme.

Ondřej Vetešník tréninkový plán

Ondřej Vetešník tréninkový plán
Pro lepší čitelnost si otevřete tréninkový plán ZDE!

V tabulce jsou zahrnuty všechny činnosti během týdne. Nepřipravujeme se jen na „vodě“, ale dalšími složkami jsou kolo MTB, běh a také posilovna. Ta je během týdne zahrnuta na pondělí a pátek. V ní se nesnažíme o enormní zvedání zátěže, spíše se zaměřujeme na stabilizační cviky a posilování s vlastní vahou. Tréninkový stroj využíváme zřídka. Během léta se konají tři světové poháry a na přelomu srpna a záři je Mistrovství Světa. To je každý rok a zhruba tři týdny po MS se koná Mistrovství Evropy.

V zimě se připravujeme na veslařských trenažérech. Na kterých se pořádají i soutěže. Během zimy jsou čtyři bodované poháry a vrcholem je MČR na trenažéru, kde se závodník může kvalifikovat z již zmíněných pohárech. Během zimy se taky hojně využívá haly pro florbal nebo fotbal a jednou týdně je plavecký trénink.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno