Kulturistika cviky

Kulturistika rozvíjí svalovou hmotu, představíme si tedy nejlepší cviky pro rozvoj svalové hmoty. Cviky lze provádět jak doma, tak v komerčních posilovnách. Kulturistika je sice okrajový sport, ale má své příznivce.

Většina tréninkových systémů je rozdělena na jednotlivé svalové partie. Představíme si tedy jednotlivé cviky na příslušné partie.Kulturistika není jenom o cvičení, důležitou roli zde hraje výživa. Více o výživě při posilování najdeš v rubrice výživa pro silové sporty.

Kulturistika cviky – stehna

Mezi základní cvik na stehna patří bezesportu dřepy. Dřepy při cvičení zapojují nejen stehna, ale skoro celé těla. Dřepy jsou tedy výborný cvik pro rozvoj svalové hmoty. Dřep patří mezi vícekloubové cviky. Dalším cvikem na stehna je výpady s činkou.  Při výpadech s činkou je důležité dodržovat správnou techniku. Další cviky  a popis provedení cviků na stehna najdeš v článku cviky na stehna.

Kulturistika cviky – záda

Kulturistika cvikyKulturistika si žáda záda ve tvaru V. Na pěkné véčko jsou dobré shyby. Pro shyby je ale potřeba mít nějakou zakladní sílu, jinak provedete málo opakování. Pro začátečníky je tedy lepší stahování kladky na přístroji. Dalším výborným cvikem je mrtvý tah. Jedná se opět o vícekloubový cvik, který skvělě buduje svalovou hmotu. Více o mrtvém tahu najdete v samostatném článku (Autor ho nazýva nejbrutálnějším cvikem na zemi). Kulturistika si žádá symetrický rozvoj a je tedy důležité použití více cviků, další cviky i podrobnějším popisem, najdete v článku cviky na záda.

Kulturistika cviky – prsa

Kulturistika cviky benčpresLidi, které kulturistika až tolik nezajímá se často, když jim řeknete že chodíte posilovat zeptají kolik zvedneta na benčpress. Benčpress zná i laická veřejnost. Benčpres patří mezi výborné cviky na rozvoj prsních svalů. Benčpress patří spolu s dřepy a mrtvým tahem k nejlepším cvikům vůbec. Více o benčpressu najdete v článku jak zlepšit benčpress. Dalším dobrým cvikem je například pullover. Dříve se používal v kulturistice k roztažení hrudníku kulturistů.
Další cviky na prsa a jejich podrobný popis najdete v článku cviky na hrudník.

Kulturistika cviky – ramena

Kulturistika si žádá ramena jako melouny, je tedy potřeba vybrat správné cviky. Mezi nejlepší cviky patří tlaky s činkou ať už ve stoji či v sedě. Dobré jsou také přítahy činky k bradě či zvedání ramen. Další cviky na ramena a další popisy najdete v článku cviky na ramena.

Kulturistika cviky – další svalové partie

Cviky na lýtka najdete v článku cviky na lýtka.
Cviky na biceps najdete v článku cviky na biceps.
Cviky na břicho najdete v článku cviky na břicho.
Cviky na tricepsy najdete v článku cviky na triceps.

Přečti si článek Jak nabrat svalovou hmotu.nebo článek Motivace k tréninku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno