Ladislav Rygl kraloval na Red Bull Nordix

Boží dar (CZE) – Umí výborně skákat a stále mu to pekelně rychle jezdí. Na Red Bull Nordix pořádaném na Božím Daru Ladislav Rygl ukázal, proč ještě nedávno vyhrával závody Světového poháru v severské kombinaci.

Několikametrové skoky zvládal na běžkách se samozřejmou jistotou, klopenými zatáčkami létal nejrychleji a ve stoupáních pokaždé ukázal soupeřům záda. 

Extrémní závod, extrémní nasazení 130 závodníků ze čtyř zemí a také extrémní počasí. To byl ve zkratce premiérový závod Red Bull Nordix v Česku. Na větrnou hůrku na Boží Daru si i v mrazu našlo cestu zhruba 1200 diváků. A rozhodně nemuseli litovat, že nezůstali doma v teple. Známá jména táhla, kombinace ski-sprintu a  skikrosu se líbila. Startovalo se z pět metrů vysoké rampy, klopené zatáčky vyrostly do výšky čtyř metrů a nebýt silného protivětru, létalo by se na skocích dále než jen čtyři metry. To vše samozřejmě na běžkách!

Závodníci kromě  náročné trati a překážek, na které nejsou zvyklí, bojovali především se silným protivětrem. Ten dokonce v nárazech dosahoval síly vichřice. „ Protivítr byl hrozný. Na sjezdech to ještě tolik nevadilo, ale když to člověk rozbalil na skoku, málem ho to srazilo zpátky,“ ulevil si v cíli vítěz Ladislav Rygl. „ Ale až na to počasí je to paráda. Trať byla perfektně připravená, sjela se tu silná konkurence a člověk tady musí skutečně ukázat, co na běžkách umí,“ pochvaloval si s vítěznou trofejí v ruce.

Olympionik Milan Šperl chtěl kromě závodění ještě pobavit diváky. Na skocích předváděl ukázkové roznožky a soupeře ničil drtivým finišem. Stačilo ale jedno drobné zaváhání a místo finále z toho bylo dvanácté místo. „Určitě jsem chtěl dopadnout co nejlíp, ale zároveň jsem si to strašně užil. Tohle jinde nenajdete a myslím, že i pro lidi je to parádní podívaná.“

Diváci kromě drsných soubojů můžu shlédli i nádherný souboj v kategorii žen. Bývalá reprezentantka Zuzana Kocumová odrážela do posledních metrů mladičkou Petru Novákovou, která však těsně před cílem v přemíře snahy upadla. I tak sklidili obě bojovnice velký potlesk. Kocumová si v cíli ulevila:„ No jsem moc ráda, bylo to o kousek. Celkově to bylo vůbec povedené. Jezdí se z kopce, není to taková dřina, tak jsem si přijela zazávodit. Ty skoky a hrby ale rozhodně nejsou nic jednoduchého.“Celkové výsledky v kategorii můžu si můžeš prohlédnout zde. Finálový pavouk najdete poté zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno