Náročná cesta ke korunce Miss Aerobik ČR

Praha (Pressweb) – Třinácti finalistkám Corny Linea Miss Aerobik ČR 2009 se otevřela cesta do finále soutěže během prvního soustředění, které proběhlo poslední červnový týden v Praze. Jedná se o cestu náročnou, během které se setkávají se spoustou zajímavých osobností, sportovních i modelingových výzev. Patrony prvního soustředění byli například aerobiková guru Hanka Kynychová, miss Bára Kolářová a Lucie Váchová, odborník na výživu Petr Havlíček nebo olympionik Jakub Hanák. Co všechno musí finalistky absolvovat se dozvíte v naší reportáži.Náročná cesta ke korunce Miss Aerobik ČR Náročná cesta ke korunce Miss Aerobik ČR Náročná cesta ke korunce Miss Aerobik ČR Náročná cesta ke korunce Miss Aerobik ČR

DEN 1.

Soustředění začalo tiskovou konferencí ve fitness klubu World Class. Za přítomnosti novinářů, ale i miss z jiných soutěží krásy, si dívky vylosovaly svá čísla pro finálovou přípravu. Ne náhodou se na akci objevil stříbrný olympionik ve veslování Jakub Hanák. Jednou ze soutěžních disciplín je totiž i „výkonnostní“ test. V letošním finále se tento test odehraje na veslovacím trenažéru. Rozhodující je přitom vzdálenost ujetá za 1 minutu. Miss Lucie Váchová a Bára Kolářová změřily své síly právě s finalistkami Miss Aerobik ČR. Obě jsou aktivní sportovkyně a zdatně držely krok s fitness modelkami.

Pro úspěch v soutěži je důležitá krása, aerobiková dovednost a samozřejmě sportovní výkon. Zdatnost dívek, jejich fitness trénovanost včetně síly a výdrže, otestoval trenér Vladimír Korbel. Uspět znamenalo například sáhnout si na dno během 12-ti minutového běhu. Pro některé z finalistek pak následovala nejnáročnější část dne a to pózování před fotografem. „Ze začátku jsem si byla nejistá. Snažila jsem se poslouchat fotografa i stylistku. Celé tělo mne bolelo. Ale výsledek jsem viděla a jsem nadmíru spokojená, říká s úsměvem jedna z finalistek.

Na konci dne si dívky zasloužily odpočinek. Večer strávily ve zdravotnickém zařízení Santé, již bez stresu, jen pilně naslouchaly přednášce k dermatologii a fyzioterapii. Velkým tématem bylo jak jinak než zdravé opalování. Snědě opálené finalistky nebyly nadšené faktem, že zdravé sluneční opalování v podstatě neexistuje. Přesto se řada z nich nehodlá zlaté pokožky vzdát. Dívky si samy vyzkoušely také nejrůznější terapeutické pomůcky. A že to není úplná legrace, pochopily hned po prvních balančních cvicích. Některé prvky, například na zpevnění hlubokého stabilizačního systému, jsou velmi vhodné k zařazení do tréninku nejen u sportujících modelek Miss Aerobik ČR, ale především u manažerů a lidí se sedavým zaměstnáním.

DEN 2.
Tělo i duši modelky ve finalistkách probudila Miss Aerobik ČR 2007 Monika Horáková, ředitelka modelingové agentury. Stěny TOP Hotelu Praha, ve kterém se mimo jiné bude konat televizní finálový večer, byly svědky prvních kroků do světa modelingu 13 vysportovaných finalistek. „Ze začátku byly některé dívky trochu nesvé na vysokých podpatcích procházejících se na imaginárním přehlídkovém molu, pod drobnohledem našeho odborného tým. Na konci workshopu však odhodily zábrany a úžasně prezentovaly svou osobnost“, komentuje výkon dívek Monika Horáková.

Hanka Kynychová, ikona světa aerobiku, se ujala odpolední přednášky a workshopu k přípravě volné disciplíny se zaměřením na aerobik. Nejen že Hanka předvedla budoucím instruktorkám, jak lektoruje mistryně ve svém oboru, ale dokázala v dívkách probudit kreativitu a chuť být opravdu originální. „Je důležité, aby se soutěžící při sestavování sestavy pro TV finále inspirovaly především samy sebou. Musí prezentovat to, jaké opravdu jsou a především si soutěž jako takovou musí užít“, dodává Hanka Kynychová ke svým svěřenkyním. Odpolední aerobikový maraton byl zakončen lekcí nového H.E.A.T. Programu, jak jinak než ve fitness klubu Hanky Kynychové, která je průkopníkem tohoto revolučního cvičení.

Finalistky se na strojích Maxerrunner s H.E.A.T. Programem opravdu zapotily. Po předešlých dvou dnech už všem docházela energie. Pro její znovu dodání sloužil velký „záchranný“ balíček od společnosti Nutrend. Energetické drinky s carnitinem a další produkty podporující výkon dívek přišly opravdu včas a vhod.

Posledním zastavením soustředění byla klinika Vittore a konzultace s odborníkem na výživu Ing. Petrem Havlíčkem. Na cestě k finále se pak budou pravidelně setkávat i nadále a konzultovat přípravu s cílem vypadat co nejlépe a samozřejmě podávat optimální sportovní výkony. V Hotelu Břízky u Jablonce, kde se uskuteční další soustředění, pan Havlíček sestaví každé finalistce individuální jídelníček. „Dozvěděla jsem se plno užitečných věcí. Teď nezbývá než je převést do praxe, a to může být trochu oříšek. Celý týden musíme zapisovat vše, co jíme. Na základě toho a samozřejmě našeho cíle budeme mít speciální jídelníček“, vesele komentuje blonďatá, štíhlá finalistka.

A nyní nezbývá, než aby finalistky splnily své domácí úkoly do dalšího soustředění. Na přelomu července a srpna již budou nanečisto předvádět své volné disciplíny i modelingovou chůzi. A mohou se těšit i na 2 dny plné adrenalinu. Čeká je třeba let na paraglidu nebo netradiční trénink tzv. boot camp.

www.missaerobik.cz www.corny.cz

Generální partner Miss Aerobik České republiky 2009:

Partneři Miss Aerobik 2009: L’ORÉAL PROFESSIONNEL, Natland Group, TOP HOTELS GROUP a.s.,
Havel&Holásek, X-STYLE Beauty, hl. m. Praha, MATRIX, USA Pro, Klinika Santé

Partnerská spolupráce: World Class, FITNESS CENTER, Club Hotel Praha Průhonice, Hotel Břízky, Jablonec nad Nisou, Soho Restaurant, Rowline, Barbie, FACE Academy Czech, Český svaz aerobiku

Mediální partneři Miss Aerobik 2009: BOOMtv.cz, sportovninoviny.cz, aerobic.cz, Dieta, Fitstyl, Yellow,
TV Pohoda

Podporujeme: Adrenalin bez bariér, Real Top Praha, Nadace Leontinka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno