Nikol Sudová odletěla do Vancouveru se speciálně upraveným jídelníčkem

Boulařka s přetrhanými koleními vazy v levém koleně Nikola Sudová (27) ve čtvrtek odletěla s českým týmem na zimní olympijské hry. Součástí její výbavy byly nejenom dvě ortézy vyrobené na míru, ale i speciálně upravený jídelníček od výživového specialisty ing. Petra Havlíčka.

„Jídelníček jsem Nikol napsal hned po návratu do ČR. Upravil jsem jej s ohledem na to, že její výdej energie a zátěž nejsou takové, jako před zraněním. Bylo nutné začít okamžitě s doplňky na kloubní výživu.prozradil Havlíček, který následně poodhalil jedno z tajemství, jak dopomoci boulařce k vysněné medaili.  

Velkým pomocníkem v tomto ohledu jsou doplňky stravy Flexit Drink a Flexis Liquid od Nutrednu. Kloubní výživa s komplexním složením obsahuje všechny potřebné látky a kolagenní bílkoviny pro obohacení výživy při kloubních potížích při sportu utvrzuje Havlíček.
Nikola Sudová s Petrem Havlíčkem
Foto: Nikola Sudová s odborníkem na výživu Petrem Havlíčkem

A jak vypadaly poslední dny Sudové před odletem na olympiádu?
„Hlavně jsem regenerovala. Šlapala jsem na speciálním kole, kde mohu porovnávat zatížení levé a pravé nohy. Musím si hlídat, abych u levé nohy moc nenasazovala, nebo naopak to všechno netahala zdravou pravou nohou. Potom samozřejmě dělám různá posilování, například horních částí těla a břišních svalů,“ popisuje Nikol svoji rekonvalescenci.

O českou olympijskou naději pečují tři fyzioterapeuti, Anna Horáková, Iva Rufferová a Pavel Kolář, kteří s ní jezdí po závodech a soustředěních. Lékařský dohled zabezpečuje doktor Vladislav Hospodár se svým týmem.
Nikola Sudová po zranění poprvé na lyžích
Foto: Nikol Sudová poprvé po zranění kolenních vazů na lyžích

Na olympiádu Sudovou připravuje trenér Radek Herot a jeho hlavním úkolem je nyní Nikolu postavit znovu na lyže a být jí oporou při prvním tréninku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno