Nejlepší detoxikace a očista organismu

Žijeme v době, kdy našemu tělu dáváme pořádně zabrat. Špatný životní styl, znečištěné ovzduší, sedavé zaměstnání. To vše podporuje zanášení organismu. Právě proto není na škodu pomoci našemu organismu v očistě a podstoupit detoxikační kúru.

Proč podstoupit detoxikaci

Pokud se rozhodnete podstoupit detoxikaci a očistu organismu, vaše tělo se vám odvděčí. Po ukončení detoxikační procedury se budete cítit mnohem lépe, nebudete unavení, nebudete mít problémy s vyprazdňováním. Po detoxikaci se také zlepší vaše imunita a odolnost vůči virovým onemocněním. Pokud jste měli problémy s pletí a objevovaly se vám pupínky a vyrážky, i v tomto případě vám detoxikační kúra prospěje. Navíc může dojít i k částečné redukci váhy. Obzvláště v případě, jste-li pravidelně vystaveni znečištěnému prostředí a nestravujete se zrovna podle tabulek a máte-li sedavé zaměstnání, vám detoxikace prospěje.

Délka detoxikace a očisty

Dříve, než se do očisty organismu pustíte, je třeba si rozmyslet, jakou dobu se o očistu organismu budete snažit. V případě, že se budete jen snažit dodržovat zásady zdravého jídelníčku, zvýšíte pohyb, příjem tekutin a budete brát některé podpůrné doplňky stravy, může být detoxikační proces dlouhodobějšího charakteru, klidně i několik měsíců. Pokud ovšem přemýšlíte nad radikálnějším typem detoxikace, tj. omezení příjmu potravy a konzumace jen vybraných potravin, je vhodné takto fungovat jen několik dní.

Zásady při detoxikaci a očistě těla

Způsobů a očistných kúr existuje celá řada. Jsou však určitá pravidla, kterými se musí řídit každý, kdo chce detoxikaci či očistu organismu podstoupit. Pojďme se na ty základní podívat.

Pitný režim

ČajPře snaze o očištění organismu je jedním z nejdůležitějších faktorů pravidelný pitný režim. Vypít byste měli 2-3 litry pitné vody. Při detoxikaci se doporučuje pít voda filtrovaná nebo přírodní. Ideální je taková, která obsahuje málo minerálů a organismus dále nezatěžuje. Při detoxikace může být podpůrným nápojem bylinný čaj. Existují čaje přímo určené k detoxikaci, vhodné jsou také čaje mátové, heřmánkové nebo kopřivové.

Půst

Jedním ze způsobů očisty organismu je půst. Pokud se budete snažit o klasický půst, tj. o vynechání jakékoliv pevné potravy, je třeba si hlídat zdravotní stav. Absolutní půst by se měl držet maximálně několik dní. Pro delší detoxikaci a očistu je vhodné stravovat se normálně, jen vynechat tučná jídla, alkohol.

Očista střeva

Při kompletní detoxikaci je jednou z nejdůležitějších částí detoxikace střeva. Pokud chcete urychlit a usnadnit tento krok, zaměřte se na konzumaci ovocných šťáv, syrové zeleniny a ovoce. Pomoci mohou také probiotika a vynikajícím pomocníkem při očistě střev je lněné semínko.

Při očistě organismu je třeba vyhnout se látkám, které nejsou pro lidský organismus přirozené. Na alkohol úplně zapomeňte. Zdravá strava, bylinné čaje, pitný režim, ovoce, zelenina a potraviny a doplňky podporující vyprazdňování, to je základem úspěchu kvalitní detoxikace a očisty

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno