OH Londýn 2012 vstupenky : V Česku začíná prodej

500 symbolických dnů do Her XXX. olympiády v Londýně, tedy 15. března 2011, začíná celosvětový prodej vstupenek. Výjimkou není ani Česká republika. Lístky budou k dispozici v balíčcích a později i ve volném prodeji.

Českým sportovním fanouškům se nabízí šance, jaká tady ještě nikdy nebyla. Londýn je pohodlně a rychle dostupný letecky i po zemi. I proto Český olympijský výbor udělal maximum pro to, aby pro české fanoušky získal co nejvyšší kvótu vstupenek.
„Uspěli jsme zejména ve sportech a disciplínách, ve kterých se Česku daří a které jsou u nás nejsledovanější,“ prohlásil s potěšením předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. Jedná se například o atletiku, veslování či tenis. Právě geografická blízkost Londýna podle něj byla při vyjednávání klíčovým faktorem.
„Český olympijský výbor si bere za své slogan No Empty Seats,“ říká Jiří Kejval, místopředseda ČOV pro ekonomiku a marketing. Ve volném překladu to znamená „plné hlediště“. Jestliže se na hry kvalifikují i české kolektivy (největší šanci mají fotbalová „jednadvacítka“ a basketbalové družstvo žen), pak by ČR získala další vstupenky.
Nezvykle vysoký počet českých fanoušků, který se dá na sportovištích londýnských her očekávat, je pro české reprezentanty vysokým motivačním faktorem. „Už jen samotná představa, kolik vlajek a hlasivek může být okolo veslařského kanálu vidět a slyšet, mi nahání husí kůži. Taková podpora požene člověka neuvěřitelným způsobem,“ prohlásil mistr světa ve skifu Ondřej Synek, jeden z nejžhavějších favoritů na olympijské zlato. „Pro všechny sportovce to bude velkým impulsem,“ je přesvědčen.
„I když máme na hry v Londýně výrazně víc vstupenek než kdykoliv předtím, doporučujeme fanouškům, aby si svůj lístek pořídili včas, poptávka je obrovská. Například na cyklistiku, plavání či gymnastiku je k dispozici velmi omezený počet vstupenek,“ dodává Milan Jirásek.
Fanoušci si mohou vstupenky na letní olympijské hry 2012 zajistit dvěma způsoby. Tím prvním jsou balíčky zájezdů, které budou nabízet tři autorizovaní prodejci – Čedok, IBTravel a SLAN tour. V ceně zájezdu bude vše: vstupenky na vybrané sportovní akce, doprava do
Český olympijský výbor – Benešovská 6, 101 00 Praha 10
Londýna, ubytování, služby delegáta a samozřejmě vstup do Českého domu. Fanoušci tak budou mít k dispozici plný servis. Ceny zájezdů začínají už na 10 990 Kč.
Bude také možné koupit si pouze vstupenky na sportovní akce bez doplňkových služeb. Volný prodej bude zahájen v průběhu jara 2011. V tomto případě si dopravu, ubytování a další zajišťují fanoušci sami. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí od 20 až 2012 liber (v Česku samozřejmě v prodeji za české koruny).
Prodej bude probíhat až do konce soutěží na olympiádě či do vyprodání zásob – podle toho, co nastane dřív.
Podrobné informace o možnosti nákupu vstupenek v České republice jsou k dispozici na oficiální webové stránce www.olympic.cz/vstupenky. Postupně se budou upřesňovat. Zájemci se na uvedené stránce mohou bezplatně registrovat. Novinky se tak dozví z první ruky.
Letní olympijské hry v Londýně se uskuteční od 27. července do 12. srpna 2012. Londýn je prvním městem, které přivítá novodobé olympijské hry třikrát. Předtím je hostil v letech 1908 a 1948.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno