Orel – křesťanská sportovní organizace

Představíme si křesťanskou sportovní organizace Orel.  Např. jaké jsou její cíle, historie , počet členů atd.

Orel cíle

Orel je občanské sdružení, křesťanská sportovní organizace. Prioritou činnosti Orla je především podpora sportu pro všechny.

Cílem Orla výchova mladých lidí a dětí prostřednictvím sportovních a ostatních aktivit. Cílem Orla není vychovávat mistry světa, našim cílem je věnovat se sportu, který podporuje kladné vlastnosti člověka – sportu, který je fairovy, ohlíží se na soupeře i spoluhráče. Orel chce dávat sportu smysl. V tom mu pomáhají pevné základy, které mu poskytují křesťanské hodnoty a celá historie jeho činnosti. Celou svojí činnosti chce Orel dávat sportu smysl

Orel počet členů a působnost

Orel má v současné době 17 000 členů, kteří jsou členy téměř 250 jednot. Orel působí na celém území České republiky. Na celém území České republiky je celkem 23 žup.

Orel činnosti

Cíle Orla jsou realizovány pomocí sportovní činnosti, která je základem orelských aktivit. Kromě sportu se Orel věnuje také kultuře. Činnost Orla je založena na křesťanských hodnotách.

Orel  historie

Orel má za sebou více než 90-letou tradici. Během historie byl několikrát zrušen a znovuobnoven. Členy Orla byli například i parašutisté, kteří podnikli atentát na Heydricha. Více o historii.

Info použito ze stránek Orlu: http://www.orel.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno