Domů Zdraví Zdraví a nemoci Ostruha patní kosti: ostruha na patě léčba

Ostruha patní kosti: ostruha na patě léčba

Pokud vás bolí pata, tak jednou z příčin může být ostruha patní kosti. Rozebereme si jaké jsou hlavní příznaky a projevy. Uvedeme také základní informace o léčbě. Ukážeme si i možnosti přírodní léčby ostruhy na patě.

Ostruha na patě je tvořená kostěným zpevněním úponů vazů a svalů k patní kosti v plosce nohy. Méně často se může jednat také o úpon Achilovy šlachy. Příčinou těchto problémů je často přetížení. A to zejména fyzickým přetížením (velmi často sport), špatnou volbou obuvi či špatné postavení vašich noh. Může na to však mít i předešle poranění paty. Jednou z dalších příčin může být také revma. Ostruha patní kosti vzniká právě jako určitá kompenzace tohoto přetížení.

Projevy a příznaky ostruhy na patě

Ostruha patní kosti o sobě dává vědět především těmito příznaky a projevy:

  • bolesti paty – na plosce nohy nebo na okraji paty
  • největší bolest ráno – nejvíce bolí pata ráno po probuzení po prvních krocích.
  • zarudnutí paty – někdy se vyskytuje i zarudnutí paty
  • otok paty – může docháze k otékání paty

Možnosti léčby

Základem musí být, odlehčení patě. Musíte výrazně snížit zatížení vašich noh. Je více než vhodné používat měkkou podpatěnkou. V některých případech se využívají různé protizánětlivé preparáty. Ať už v podobě injekce, masti či gelu. Je doporučována také terapie rázovou vlnou nebo magnetoterapie. Samotná operace se využívá spíše vyjmečně.

Přírodní léčba: babské rady

V přírodně léčbě se využívají především roztok kostivalu lékařského a obklady zelnými listy. Používá se také mast z levandule, která se aplikuje na noc. Mezi další babské rady patří pomazání kyškou.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno