Pečené brambory v troubě

Pečené brambory v troubě mohou posloužit jako vynikající příloha i hlavní jídlo. Jak udělat skutečně dobré pečené brambory v troubě? Inspirujte se.

Brambory jsou důležitou součástí našeho jídelníčku. Připravit je lze na spoustu způsobů – brambory vařené, šťouchané, brambory vařené ve slupce, bramborová kaše nebo brambory pečené v troubě. Právě na poslední jmenovaný způsob přípravy brambor se v dnešním článku podíváme.

Pečené brambory v troubě jako příloha

Pečené brambory v troubě jsou chutnou přílohou, která se může stát skvělou alternativou běžných vařených brambor.

Příprava pečených brambor v troubě je velmi jednoduchá. Potřebovat budete brambory, kmín, olivový olej, sůl, koření podle libosti.

Záleží také na vás, zda se rozhodnete brambory připravit ve slupce nebo je oloupete. Za zmínku ale určitě stojí, že ve slupce je spousta důležitých vitamínu. Brambory nakrájejte na čtvrtky (měsíčky) a vyskládejte je na plech. Osolte, okmínujte. Podle chuti můžete přidat i pepř nebo další oblíbené koření. Brambory pokapejte olivovým olejem a dejte je péct do trouby asi na 20 minut.

Pečené brambory v troubě po staročesku

Postup na tyto pečené brambory v troubě je podobný, jako výše uvedený postup. Použity jsou ale trochu jiné ingredience. Důležitou roli v tomto receptu hraje česnek.

Brambory nakrájejte na měsíčky (neloupejte je, ale slupku pěkně očistěte). Položte je na plech a osolte je, pokapte trochou olivového oleje. Brambory pečte v troubě asi 20 minut. Upečené brambory dejte do mísy, přidejte na kostičky nakrájené máslo a posypte je rozmačkaným česnekem.

Takovéto pečené brambory v troubě skvěle poslouží jako večeře. Ideální je popíjet k nim podmáslí. Jde o večeři, která byla typická pro naše předky. Pokud máte víc času, můžete brambory upéct v troubě celé. Na pekáči je nutné je ale asi po 20 minutách pečení otočit a péct i z druhé strany dalších 20 nebo 30 minut.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno