Posilování rukou

V dnešním článku posilování rukou si povíme něco o posilování rukou. Paže se skládají z bicepsu a tricepsu, je tedy třeba se zaměřit na obě svalové partie, aby docházelo k efektivnímu posilování rukou.

Spouta kluků jde na posilování rukou špatnou cestou. V posilovně doslova jen „drtí“ cviky na biceps a nevědí přitom, že celých 2/3 objemu paže je tvořeno svaly tricepsu. Je tedy důležité zařadit do svého tréninku i cviky na triceps. Cviky na triceps nám pomohou zvýšit objem paže. Ruky vůbec patří v posilovnách k hodně oblíbeným partiím, bude to předevší asi tím, že ruky jsou nejvíce vidět a proto se jim věnuje taková pozornost. Důležité je však trénovat jednotlivé partie vyváženě a s rozumem.

Posilování rukou – cviky na biceps

Nejprve se zaměříme na cviky na posilání rukou, které jsou zaměřené na biceps.

Bicepsové zdvihy s jednoručkami
Držít buď obě jednoručky zaráz, nebo pokud máte jenom jednu jednoručku, tak postupně vysřídáte ruky. V rukách tedy držíte jednoručky. Ruky ohněte v loktech a zdvihem činky je vždy výdech. Když se vracíme nazpátek tak nádech.

Bicepsový zdvih s velkou činkou
Velká činka umožnuje použití vyšší váhy na čince. Tento cvik je zaměřen především na dvojhlavý sval pažní. Dbejte vždy na správné provedení cviků.

Posilování rukou – cviky na biceps video

Na další cviky na biceps a posilování rukou se můžete podívat ve videu. Cviky na biceps předvádí Phil Heaths.

Posilování rukou – cviky na triceps

Představíme si i cviky na posilování rukou se zaměřením na triceps.

Francozské tlaky

Lehnete si na posilovací lavičku a v rukách držíte velkou činku. Paže ohýbáte nad svou hlavu a činku zvedáte zpět do výchozí polohy. Při záběru se vždy vydechuje.

Stahování kladky

Využijete kladky na posilovacím zařízení a při cvičení napínáte paži. Tento cvik procvičuje zejména trojhlavý sval pažní.

Posilování rukou -jak trénuje kulturista Tomáš Bureš

Na závěř se podívejte na vdeo jak probíhá posilování rukou Tomáš Bureše, což je Český kulturista. Trénink zaměřený na biceps, ale i triceps.

Podívejte se také na článek jak nabrat svalovou hmotu nebo na článek o benchpressu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno