Pražskou lyži si vyjeli Hetland a Follis

Ve třetím závodě letošního ročníku Tour de Ski se Čechům nedařilo, Bauer nepostoupil z kvalifikace a Razým skončil ve čtvrtfinále. Sprint žen vyhrála Italka Follis, v mužské kategorii zlatou vybojoval Nor Hetland

Po loňském mírně problematickém závodě v historickém centru pod Hradčany se tentokrát jela Pražská lyže v areálu Výstaviště kolem Průmyslového paláce a i sem si našly cestu tisíce diváků. Měli hned několik domácích želízek v ohni, bohužel z kvalifikace postoupil jen Aleš Razým a to překvapivě na šestém místě. Ve čtvrfinále, které se narozdíl od kvalifikace jelo po šesticích, však pohořel především v taktice a po závodě toho litoval: „Nezvládl jsem to takticky. Chtěl jsem jet za Francouzem, myslel jsem, že pojede rychleji a já se posunu s ním. Sílu na postup jsem měl.“ Další Čech, Lukáš Bauer, skončil v kvalifikace až v páté desítce se ztrátou deseti sekund na vítěze. Milan Šperl a Jiří Magál odcházeli zklamaní z příček 55 a 61.

Mezi ženami se nejvíce nadějí vkládalo v Kamilu Rajdlovou, ale té unikl postup o jednu příšku, skončila 31. O tři místa hůře se umístila Eva Nývltová, Hájková se Skalníkovou okupovaly jedny z posledních příček v páté desítce.

Své loňské vítězství z Pražské lyže si zopakovala Italka Follis a na Prahu nedá dopustit: „Vypadá to, že mi Praha sedí“. Mezi muži vyhrál sprint Nor Tor Arne Hetland, pro něhož to bylo individuální vítězství ve sprintu po celých třech letech.

Výsledky
Sprint volnou technikou na 1,2 km – muži
1. Hetland (Nor.) 2:33,0, 2. Ročev (Rus.) -0,2, 3. Gaillard (Fr.) -0,8 … 13. Razým (ČR)

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 3 závodech): 1. Cologna (Švýc.) 45:01,4, 2. Ročev -15,4, 3. Gaillard -18,1, 4. Jauhojärvi -20,1, 5. Northug (Nor.) -28,1 … 22. Bauer -1:16,8

Ženy
1. Follis (It.) 2:50,6, 2. Saarinen (Fin.) 0,6, 3. Majdič (Slovin.) -1,3

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 3 závodech): 1. Follis 32:23,9, 2. Saarinen -8,0, 3. Björgen (Nor.) -13,1, 4. Kowalczyk (Pol.) -32,2, 5. Majdič -34,5 … 29. Rajdlová -2:50,9