Račická čtyřiadvacítka

18. června 2011 se koná již čtvrtý ročník extrémního závodu Račická čtyřiadvacítka, který původně vznikl jako nápad party nadšenců z Račic nad Trotinou a blízkého okolí.

Základní myšlenkou této akce je vytvoření tříčlenných družstev, a to nesmíšených i smíšených, která musí zvládnout extrémní závod za jeden jediný den, to znamená během 24 hodin. Celkové délka trasy je přitom tentokráte téměř 150 km! Zhruba: 50 km chůze/běh, 20 km jízda na raftu, 80 km jízda na kole.

Začne se úsekem, který je dlouhý přibližně 50 km. Bude se jednat o běh či chůzi. Trasa povede z místního hostince u Střelce v Račicích nad Trotinou přes Miletín, Pecku až do obce Debrné. Cestu si budou moci volit závodníci sami, ale musí projít přes kontrolní body, kde budou zbírat
žetony. Z obce Debrné budou pokračovat na raftech Pálava po Labi až do Stanovic u Kuksu. Všechny jezy, včetně přehrady Les Království je nutné přenést. Tato trasa má přibližně 20 km. Ze Stanovic vyrazí na poslední etapu měřící přibližně cca 80 km. Tento úsek se pojede na kolech a na trase bude potřeba vyfotit některé kontrolní body. Etapa má konec v Račicích. Převoz kol na začátek trasy Stanovice bude pořadateli zajištěn.

Závod začíná již o půlnoci. Někdo si sáhne na dno sil, pro někoho to bude brnkačka, ale silnější členové družstva budou pomáhat slabším, neboť zvítězit může pouze celé družstvo! Důležotá je také strategie, družstva budou vymýšlet různé plány, aby optimálně rozložily své síly mezi chůzi (běh),jízdu na raftu a j& iacute;zdu na kole!

Pokud CELÉ družstvo dorazí do cíle, tak si pořadatel zapíše jeho výsledný čas a zkontroluje prošlá kontrolní místa. Poté závod pro družstvo končí. Pro všechna družstva, která zvládnou závod za 24 hodin, jsou připraveny upomínkové předměty a pro první družstvo hlavní cena. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne po dokončení všech družstev v místním hostninci U střelce.

Sraz všech družstev bude dne 17.6.2011 od 20:00 hodin na zahrádce místního hostince v Račicích nad Trotinou. Zde bude závodníkům vysvětlena celá trasa i jednotliv&eacute ; úseky a předány další potřebné informace. Registrace probíhá do 15.6. 2011.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno