Domů Ostatní Další Ranní rozcvička

Ranní rozcvička

Ranní rozcvička vám pomůže hned po ránu k protažení těla. Díky ranní rozvičce se budete po celý den cítit lépe a plní sil.

Ranní rozcvička by měla sloužit k důkladnému protažení těla po vašem probuzení. Po probuzení je naše tělo zhuhlé a je dobré ho tedy hned po ránu protáhnout. Výzkumy ukázaly, že lidé kteří provádějí pravidelně ranní rozcvičku jsou odolnější proti stresu a po celý den mají lepší náladu. Cvičení hned takhle po ránu vaše tělo skvěle aktivizuje.

Ranní rozcvička  celého těla

Ranní rozcvička by měla být komlexní a postupně by jste měli protáhnout jednotlivé svalové partie. Začněte protažení krku a krční páteře. Můžete otáčet hlavou postupně na jednotlivé strany. Dále přejděte k protažení zad. Díky pravidelnému protahování zad můžete předcházet zbytečným bolestem zad. Postupně procvičte všechny svalové partie. Rozvička by měla být krátká asi 10 minut a během rozvičení je důležité být uvolněný.

Doplňte ranní rozvičku dalším sportem

Odpoledne je dobré také si jít například zaběhat nebo si udělat vyjížďku na kole. Případně můžete oprášit kolečkové brusle a vyrazit na in line. Dobré je také si občas zajtí do posilovny, kde si zpevníte tělo. Ideální je kombinovat vytrvalostní sporty + posilování.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno