Sjíždění Moravice

Máte rádi vodácký sport a přemýšlíte, kam se zase letos vydat na vodu? Vyjeďte si za řekou Moravice, která patří mezi nejkrásnější řeky na Moravě vůbec. Kde se Moravice nachází, jak se k ní dostat a čím vším vodáky potěší? O tom všem v našem článku.

Moravice

Sjíždění řekyMoravice je považována za jednu z nejkrásnějších řek na Moravě. Pramení v Hrubém Jeseníku a je sjízdná dlouhých 100 kilometrů. Krásných úseků na řece Moravice je celá řada, oblíbený je například úsek pod přehradou Kružberk ve směru na Hradec nad Moravicí. Ten je však bohužel sjízdný jen při vypouštění přehrady Kružberk. Horní úsek je pak sjízdný pouze na jaře nebo po deštích. Pod Kružberkem řeka krásně meandruje v nádherném údolí, pod Vítkovem pak začíná protékat loukami.

Pro koho je sjíždění Moravice vhodné

Řeka je označena obtížností WW I a je vhodná jak pro začátečníky, tak zkušené vodáky, kteří mají se sjížděním řek bohaté zkušenosti. V okolí řeky je řada možností stravování i ubytování v penzionech a kempech. Sjíždění Moravice je vhodné pro velké skupiny i pro jednotlivce. Pokud se chcete vydat na vodu a láká vás řeka na Moravě, Moravice je ideální volbou.

Řeka Moravice – možnosti ubytování

Řeka Moravice je mezi vodáky i turisty oblíbená a s tím souvisí i řada kempů a ubytovacích zařízení v okolí. Doporučujeme zejména dvě osvědčená zařízení, a to penzion Davidům Mlýn nebo autokemp Kajlovec. Penzion Davidům Mlýn je ideálním pohodlným zázemím pro všechny, kteří si chtějí užít řeku, ale také poznat okolí nebo si třeba zarybařit. Pro sjíždění řeky Moravice je Davidův Mlýn ideální, umožňuje pohodlný nástup na řeku, parkování zdarma, ale také umístění a vysoušení vodácké výstroje. Po vodáckém dobrodružství si můžete odpočinou ve vyhřáté sauně. Pokud preferujete kempování, vydejte se do autokempu Kajlovec. Rekreační středisko se nachází v katastru obce Hradec nad Moravicí – Kajlovec. Je obklopen krásnou přírodou a řadou turistických cílů v okolí. Personál v kempu má bohaté zkušenosti se zajištěním a převozem lodí i vybavení ke splutí. Kromě potřebného vybavení vám také předají cenné vodácké rady.

Možnosti stravování

Sjíždění Moravice je velmi oblíbenou činností řady vodáků, není tak divu, že možností stravování je v okolí spousta. Sázkou na jistotu jsou restaurace přímo v kempu, kde si zakoupíte snídaně i večeře. Ve zmíněném penzionu Davidův Mlýn se rovněž nachází oblíbená restaurace. Po cestě narazíte na spoustu malých hospůdek, kde si zajdete na pivo, klobásu nebo jiné malé občerstvení pro dodání sil.

Naplánujte si dovolenou u vody a vyrazte sjíždět řeku Moravici. Nadchne jak začátečníky, tak zkušené vodáky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno