Složitější cviky na břicho

K rozboru jsem si vybral nejzákladnější cviky to je Metronomy, Zkracovačky, Sklapovačky a Sedy-lehy. Na fotbalovém hřišti se preferují především jednodušší cviky v tělocvičně se pak užívá spíše těchto.

K rozboru jsem si vybral nejzákladnější cviky to je Metronomy, Zkracovačky, Sklapovačky a Sedy-lehy . Na fotbalovém hřišti se preferují především jednodušší cviky, v tělocvičně se pak užívá spíše těchto.
Metronomy je cvik prováděný na zemi na zádech, kde si rozpažíme roce a zvedneme nohy do pravého úhlu s tělem, nohy pak můžeme pokrčit v kolenou. Záleží na tom, jak moc velkou obtížnost volíme. Platí, čím více pokrčené nohy, tím je cvičení jednodušší. Při cvičení musí být záda, ramena i hlava v kontaktu s podložkou . Potom z této polohy spouštíme nohy po oblouku do stran, ale pozor nesmí dojít k úplnému uvolnění svalů. Tento úkon provedeme též na druhou stranu, a pak opakujeme dle potřeby. Nadechujeme se vždy na začátku pohybu, pak zadržíme dech a při dokončování úkonu vydechneme.
Zkracovačkami nejvíc procvičíme horní část břišních svalů. Začneme tak, že si lehneme zády na zem a lýtka pokud máme možnost dáme do takové polohy, aby stehna se zbytkem těla svírali pravý úhel( v kolenou nohy mohou bát pokrčené, ba dokonce i podepřené). Ruce položíme podél těla, nebo je dáme za hlavu. Potom začneme provádět cvik tak, že pomalu začneme zvedat hlavu, ramena a lopatky se země, ale zbytek těla zůstává neustále na místě. V poloze nahoře vydržíme přibližně 2 sekundy , a potom se zas ne příliš rychlým pohybem vrátíme hlavou na zem. Tento cvik pak opakujeme dle potřeby. Nadechujeme se ve výchozí poloze a vydechujeme při návratu do výchozí polohy.

Sklapovačky nám procvičí celý břišní sval. Cvičíme tak, že si lehneme na zem zády tak, že nohy necháme ležet na zemi a ruce si natáhneme podél hlavy . Potom začneme současně zvedat ruce i nohy v kyčlích do takové polohy, až se dotknou nad tělem. U tohoto cviku není potřeba držet zbytek těla zcela na zemi. Pokud dojde k dotyku, tak se vrátíme zpět do původní polohy a cvik opakujeme dle potřeby. Nadechujeme se při spouštění a vydechujeme v poloze nahoře.

Sklapovačky

Sedy-lehy procvičujeme celý břišní sval, ale nejvíce jeho horní část. Cvičení začíná v poloze, kdy máme pevně zapřená chodidla, co nejvíce pokrčená kolena a sedíme na zemi. Ruce pak dáme za hlavu a pomalým pohybem se zakulacenými zády jdeme do takové polohy, až se naše bederní páteř dotkne podložky, potom se zas začneme pomocí břišních svalů zvedat do výchozí polohy. Cvik po té opakujeme dle potřeby. Nadechujeme se při spouštění a vydechujeme při dokončování přítahu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno