Vitamín D3

Vitamín D3 má velký vliv na naše zdraví. V dnešní době má většina populace tohoto důležité vitamínu nedostek. Dozvíte se o něm více informací a tak jak můžete zvýšit hladinu vitamínu D3 v těle.

Vitamín D3 je vytvářeň v mastnotě na kůži, když se vystavujeme slunci. Z vitamínu D3 je v krvi dále vyroben 25-hydroxyvitamin D3, což je prehormon. Z něho se pak vytváří převážně v ledvinách a játrech Kalcitriol. Což je aktivní vitamín D.

Jak zvýšit hladinu vitamínu D3 ?

Nejlepší je vystavovat svoji kůži slunci. Je však důležité nepoužívat opalovací krémy, jinak se tvorba tohoto vitamínu téměř úplně zastavuje. Vitamín D3 se tvoří při záření UVB. Během zhruba 10 minut v létě se může vytvořit průměrně 20 000 IU tohoto vitamínu. V žádném případě se nemusíte bát předávkování, tělo si to samo tlumí. Je třeba se tedy vystavovat dostatečně slunci. Znáte přece přísloví: Kam nechodí slunce, tam chodí lékař.

Vitamín D3 najdete také v některých potravinách:

  • losos
  • makrela
  • sardinky
  • další tučné ryby
  • mléko

Jeho účinky na naše zdraví

Vitamín D3 má strašně moc pozitivních účinků na naše zdraví. Ať už je to lepší funkce imunitního systému, silnější kosti, lepší trávení, zlepšuje naši náladu, zpomaluje stárnutí našeho těla, všechny buňky v těle jsou v lepší kondici. Působí také jako prevence před rakovinou. Vitamín D3 má i spoustu dalších pozitivních účinků na naše zdraví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno