Zánět šlach na ruce: příznaky, léčba

Rozebereme si podrobněji zánět šlach na ruce. Dozvíte se jaké bývají hlavní příčiny jeho vzniku. Uvedeme také příznaky a projevy a základní informace o správné léčbě.

Zánět šlach na ruce neboli Tendinitida rukou je zánět, který probíhá ve šlachách rukou. Šlacha funguje k přichycení svalu ke kosti. Mezi hlavní příčiny zánětu šlach patří dlouhodobé přetěžování opakovanými pohyby. Často se objevuje u lidí, kteří pracují hodně na PC a navíc sedí u počítače špatně. Může se objevit i u lidí, kteří hrají hodně tenis či ping pong. Zánět šlach se rozvijí hlavně po činnostech, kde jsou neustále stejné či hodně poodobné pohyby.

Příznaky a projevy zánětu šlach na rukou

Zánět šlach na ruce má většinou především tyto hlavní příznaky a projevy:

  • bolestivost
  • zarudnutí – v blízkosti postižené šlachy: Někdy to v blízkosti šlachy i teplé.

Příznaky se rozvíjí postupně a je důležité, aby se zánět šlach moc nerozvinul. Jinak by se zánět mohl přenést do dalších šlach.

Léčba a léčení

Při zánět šlach na ruce je strašně důležité, aby dostaly šlachy naprostý klid a nehýbaly by jste s nimi. Někdy se používá k fixaci obvaz či nějaká ortéza. V poslední době se často pro urychlení léčby využívá fototerapie. Poslední možností je chirurgický zákrok.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno