4 nejlepší cviky na posilování předloktí

V nejednom kulturistickém článku se dočtete, jak je důležité rozvíjet tělo celkově, protože svaly pracují v souhře, doplňujíce jeden druhý. Svaly předloktí jsou typickým příkladem svalové skupiny, na kterou nepřímo spoléháme jak při každodenních činnostech, tak i při každém našem tréninku.

Posílení předloktí značně posiluje sílu celého nadloktí a bicepsu při zvedání těžkých vah. Proto je silné předloktí naprostou nezbytností, pokud chcete zvedat a také udržet těžké váhy. Často se, zejména u začátečníků, můžeme setkat s tím, že ostatní svaly by zátěž snesly, ale zradí je slabé předloktí.

Svaly předloktí

Hlavními svaly předloktí jsou flexory a extensory. Tyto svalové skupiny jsou používány ke zpevnění zápěstí a stisku. Kromě toho předloktí obsahuje řadu dalších, menších svalů, které jsou v celkové souhře zodpovědny za pohyb zápěstí.

Cviky na posilování předloktí

Barbell Wrist Curls

Jednoduchý, izolovaný cvik, cílený na posílení předloktí, konkrétně flexorů. Lze ho cvičit buď na specializovaném stroji nebo obouruční činkou s volitelným závažím. Sedněte si na lavičku nebo ke stroji. Položte svá předloktí na stehna dlaněmi nahoru a držte činku. Pomalu rolujte dolů, až bude osa činky viset skoro až na konečcích prstů a zase se vracejte nahoru. Konečná pozice je úplné sbalení osy činky do pěsti.

Barbell Reverse Wrist Curls

Velmi podobný cvik jako ten první, ale tento se zaměřuje na extensory předloktí. Sedněte si na lavičku a opět, svíraje osu činky, opřete předloktí o vaše stehna, tentokrát dlaněmi dolů. Zvedneme sevřené pěsti nahoru, to je startovací pozice. A pomalu, kontrolovaným pohybem spouštíme dolů, až se ruce dotknou kolen. Dokončíme pohyb a vracíme se pomalu do výchozí polohy.

Dumbbell Wrist Curl

V podstatě stejný cvik, jako je Barbell Wrist Curls, ale tady místo obouruční činky používáme dvě jednoručky. Není třeba používat velká závaží, svaly v zápěstí nejsou tak silné a nechceme si natáhnout žádný sval nebo šlachu. Postupně se propracováváme od malých závaží k větším.

Sedneme si na lavičku, nohy lehce od sebe a položíme obě předloktí na stehna. V každé ruce svíráme lehkou jednoruční činku, dlaní nahoru. Pomalu, kontrolovaně spouštíme ruce s činkami dolů, jak jen to je  možné. A poté se zase vracíme nahoru.

Dumbbell Reverse Wrist Curl

Další cvik s jednoručkou, tentokrát budem potřebovat jen jednu, jelikož cvičíme pouze jednu ruku zaráz. Sedneme si na lavičku a opřeme předloktí o stehno, držíce činku, dlaní dolů. Opět nepotřebujeme ihned začínat s velkou zátěží, propracováváme se od lehkých k těžším. Počáteční poloha je opět ruka nahoře a pomalu spouštíme dolů, až se dotkneme rukou kolene. Vrátíme pomalu do výchozí polohy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno