Cviky na břišní svaly

Břicho je partie, která patří k nejvíce procvičenovaným. V článku vám představíme účinné cviky na břišní svaly. Uvidíte i video ukázky cvičení na břišní svaly. Aby byly břišní svaly vidět, tak musíte upravit i vaši stravu.

Mít pevné břišní svaly je důležité, protože břišní svaly se hodně podílejí na správném držení těla. Přičinou bolestí zad nejsou jen ochablé zádové svaly, ale také často ochablé břišní svaly. Tyto dvě svalové partie tvoří tzv. střed těla. Hodně lidí chce mít vypracované břišní svaly, tak aby bylo vidět na břiše 6 políček (six pack).

Nejen cviky na břišní svaly, ale i výživa

Aby byly dobře vidět vaše břišní svaly, tak musíte mít nízké procento podkožního tuku. Můžete mít dobře vyvinuté břišní svaly, ale pokud nepůjdou vidět pod vrstvou tuku tak stejně ničeho nedosáhnete. Důležité je také upravit stravu tak, aby se snížilo tuková vrstva na vašem břiše. Určitě se podívejte na článek s názvem jídelníček v dietě.

Vybrané cviky na břišní svaly

Postupně vám představíme všechny účinné cviky na břišní svaly.

Zkracovačky
Zkracovačky patří mezi oblíbené cviky na břišní svaly.
Provedení zkracovaček: Lehnete si na podložku, nohy dáte vzhůru a držíte je nad zemí. Nohy jsou pokrčené v kolenou. Ruce máte za hlavou, ale ruky nespojujeme. Cvik provádíme přibližováním hlavy ke kolenům. Střídáme strany provedení zkracovaček.

Jiný styl provedení video:

Sedy – lehy
Sedy – lehy patří mezi nejvíce známé cviky na břišní svaly. Hlavně díky školním létům.
Provedení lehy sedy: Lehneme si na zem, nohy pokrčíme v kolenou a chodila pevně přitiskneme k zemi. Chodidla si pod nic nedávejte, ani si nenechte držet nohy. Účinější na břicho je nechat nohy bez držení. Ruce dáte křížem na prsa a provádíte cvik.  Zvedáte trup ze země a střídáte strany provedení cviku.

Cviky na břišní svaly video z dalšími cviky

Podívejte se na jednotlivá videa z cviky na břišní svaly. Můžete vám to posloužit jako inspirace k použití nových cviků ve vašem tréninku. Cviky na břicho je totiž dobré po určité době obměňovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno