Autem na dovolenou, ale málo místa v kufru? Co dělat?

Právě nyní je ideální období pro plánování jarních a letních dovolených. Chcete si letošní dovolenou užít bez vázání na cestovní kanceláře po vlastní ose a se svým vlastním programem? Nebudete volit leteckou ani autobusovou dopravu, ale chcete dát důvěru vašemu vlastnímu autu? Cestování vlastním autem za poznáním je v posledních letech stále vyhledávanějším způsobem dovolené pro velké množství obyvatel ČR. Mnoho cestovatelů ale při samotné cestě nebo po ní zjišťuje, že úložné prostory v autě nejsou tak velké, jak by bylo zapotřebí. Nebude to i váš problém? Co v takovém případě dělat?

Když je malý kufr, můžete využít střechu

Nezapomínejte na to, že u aut nemusíte využívat jen úložné prostory, které jsou ve vnitřní části. Velké množství věcí může jet i mimo interiér vozu, třeba na střeše. Stačí k tomu jediné – kvalitní střešní nosiče. Pokud máte střešní nosiče na autě, máte prakticky po starostech. Na nich lze vozit téměř vše. Jestliže nosiče nemáte, doporučujeme pořídit střešní nosiče Thule. Značka Thule patří mezi špičku v této oblasti, přitom za příjemné ceny. Na nosiče lze montovat i další příslušenství. Jaké?

Nejčastěji střešní boxy

Pro přepravu běžných cestovních zavazadel, oblečení a menšího vybavení nejčastěji slouží střešní boxy. Tyto boxy jsou velmi elegantní příslušenství na auta, která umožňují převoz věcí na střeše automobilu. Věci jsou uvnitř boxů chráněny před větrem, deštěm a ostatními venkovními vlivy. Díky tomu, že boxy mají vlastní zámky, jsou věci i chráněné, když automobil necháte stát na parkovišti a jdete do restaurace na oběd. Opět mezi špičku patří střešní boxy Thule.

Často také nosiče kol

Střechy osobních automobilů jsou také velmi často využívány pro přepravu kol. Nosiče na kola jsou vyráběny v provedení na tažné zařízení, pro instalaci na páté dveře automobilu, ale střešní nosiče kol jsou stále nejvyhledávanější. Na střechu se jich vejde hned několik, záleží na velikosti vašeho vozu. Klidně na střechu můžete dát střešní box a vedle něj ještě 2 držáky na kola. Cestování je mnohem pohodlnější, když se nemusíte s přepravovanými věcmi mačkat v autě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno