Jak se zbavit pocení jednou provždy

Pocení není nic příjemného. Pokud se ale potíme víc než je obvyklé a je to vidět, může to pro nás být opravdu velký a nepříjemný problém. Jak zamezit pocení, aby už jste se nebáli při pracovním setkání podat ruku nebo s sebou nemuseli nosit košile na převlečení?

Pocení

Co je příčinou nadměrného pocení?

Pocení je přirozený proces ochlazování těla. Ovšem někdy bývá zvýšené pocení způsobeno hormonálními změnami nebo onemocněním zvaným hyperhidróza. Co tuto nemoc způsobuje, není zatím známo. Ovšem člověku, který jí trpí, může velmi zkomplikovat život.

Jak zamezit nadměrnému pocení

Nadměrně se potit nemusíme jen v podpaží, často to jsou hlavně dlaně, chodidla a hlava. Tomuto pocení se dá jednoduše zabránit dvěma níže popsanými metodami.

Odstranění pocení laserem a botulotoxinem se dá mezi sebou kombinovat. Doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří této problematice rozumí a dokáží vám navrhnout nejlepší řešení. Odborníky zabývající se odstraněním pocení najdete v pražské klinice BcD clinic, kde vám po konzultaci nejlépe poradí, jakou metodu odstranění pocení zvolit.

Odstranění pocení pomocí botulotoxinu

Tam, kam se botulotoxin aplikuje, dojde k dočasnému, úplnému zastavení pocení. Zákrok zabrání pocení na 6 – 12 měsíců, poté je ošetření nutné zopakovat.

Pocení

Odstranění pocení pomocí laseru

Použitím laseru dochází k odstranění až 90 % potních žlázek. Pokud by nějaká potní žlázka přetrvala, je možné zákrok zopakovat. Pro většinu pacientů je odstranění pocení laserem zákrokem trvalým. Více o laserovém odstranění pocení ZDE.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno