Fuerteventura je místo, kde zažijete nezapomenutelnou dovolenou plnou adrenalinu

O některých místech se sice nepíše tak často, ale neznamená to, že nestojí za povšimnutí. Dá se to říct i o ostrově Fuerteventura. Nejstarší (a podle mnoha turistů i nejzajímavější) z Kanárských ostrovů totiž neproslul jen svými zlatými plážemi a krásným slunečním počasím, ale také ideálním prostředím pro různorodé sporty. Takže pokud hledáte adrenalinové zážitky a milujete dobrodružnou dovolenou, udělejte si zde zastávku alespoň na několik dní. Jaké konkrétní aktivity můžete na ostrově podniknout?

Surfování

Surfování všeho druhu

Fuerteventura je ostrovem surfařů. Perfektní větrné podmínky vytváří parádní vlny od dubna do srpna, a to především v lokalitách jako Corralejo, El Cotillo, Playa la Pared, Caleta de Fuste a Playa Sotavento.

Až se nasytíte klasického surfování, můžete plynule přejít na windsurfing. Anebo dáte přednost kitesurfingu, který je o něco jednodušší, a tudíž vhodný i pro úplné začátečníky? Volba je na vás, ale ať už si nakonec zvolíte kteroukoliv aktivitu na prkně, veškeré vybavení seženete přímo na místě.

A pokud máte pocit, že je surfování nad vaše síly, zúčastněte se výcviku pod dohledem zkušeného instruktora. Kvalitních škol surfování je na Fuerteventuře víc než dost.

Potápění

Fuerteventura je bezesporu magické místo, ale možná vás svou monotónní krajinou rychle omrzí. Což vlastně vůbec nevadí, protože ty největší krásy skrývá pod hladinou oceánu – fascinující podmořský svět vás uchvátí natolik, že se do reality budete vracet jen těžko.

Potápění si zaslouží pět hvězdiček díky krásným korálovým útesům a pestrému mořskému životu. Mohli bychom jmenovat desítky vyhlášených lokalit, ale zmíníme jen ty nejlepší z nejlepších. Nenechte si ujít potápění v okolí Isla de Lobos, Morro Jable, Ajui, Veril Granda a Bajon del rio.

Potápění

Kromě zkušenějších potápěčů si na své přijdou i úplní začátečníci. Kurzy jsou cenově dostupné a je z čeho vybírat.

Rybaření

Preferujete klidnější aktivity, ale rádi byste zůstali v bezprostřední blízkosti vody? I v takovém případě má pro vás Fuerteventura řešení, protože nabízí spoustu příležitostí k rybaření. Můžete zůstat na některé z pláží – anebo si pronajmout loď a vydat se na tzv. hlubokomořský rybolov někam dál.

Jediné, co si musíte pohlídat, jsou místní pravidla a předpisy rybolovu (minimální velikost ryb, kvóty či omezení v určitých lokalitách). Pak si užijete skvělý den a chytíte si vlastní večeři.

Co dodat závěrem? Snad jen připomenutí, abyste si před odletem sjednali kvalitní pojištění rizikových sportů. Jinak by se vám mohla adrenalinová dovolená poněkud prodražit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno