Nejen sportem živ je člověk

Fotbal, volejbal, házená, lyžování, tenís…veškeré naše oblíbené aktivity jsou moc fajn, přesto…..nejenom sportem živ je člověk.

Nejen sportem živ je člověk
Fotbal, volejbal, házená, lyžování, tenís…veškeré naše oblíbené aktivity jsou moc fajn, přesto…..nejenom sportem živ je člověk. Možná se vám mohlo stát, že jste při letní procházce po horách zahlédli průhlednou plastovou kouli, která se za řevu kolemstojících valila ze sjezdovky dolů. Ne, nebylo to UFO ani jste nepřebrali, ale byli jste svědky nového adrenalinového sportu zvaného Zorbing.

Zorbing
jako sport pochází z Nového Zélandu. Novozélanďané Dwayne van der Sluis a Andrew Akers se při pohledu na známou Da Vinciho „Vitruviovu figuru“ zamysleli a vysvětlili si to po svém. Podle nich chtěl velký vědec a vynálezce ukázat další způsob, jak se může člověk po zemi či po vodě pohybovat. Dali hlavy do hromady a vznikl tím Zorb. Velká plastová průhledná koule, do které se vejde jeden až dva lidé a mohou se v ní kutálet směrem dolů z kopce. Proti úrazu jsou chráněni samotným zorbem a uvnitř připoutání do postrojů. Na stránkách zážitkové firmy Zážitky.cz najdete Zorbing nebo Zorbování v sekci adrenalinových zážitků. Místo zde má zcela oprávněně, protože kutálet se z ostré sjezdovky ve velké průhledné kouli je skutečně adrenalinový zážitek.

Zážitky.cz
, na které jsme narazili při hledání informací o Zorbingu ale k našemu překvapení nabízí celou škálu dalších zážitků, z nichž minimálně půlka nás vyloženě láká. Poté, co se několikrát zkutálíme z naší v zimě oblíbené sjezdovky se asi pustíme do skoků padákem, balónového létání nebo si půjčíme Porsche či Ferrari na víkend. Přece jenom, nejen lyžováním živ je člověk a hlavně, koho zajímá dostávat (nebo dávat) jako vánoční dárek něco jako ponožky či svetr s jelenem?!

Na webu jsme k našemu překvapení našli i sekci Sportovních zážitků! Našli jsme v ní nějaké golf pro začátečníky, skákací boty, střelbu z luku a kuše, osobního trenéra a dost zajímavý zážitek s názvem Bootcamp. Je to koncept výcviku amerického námořnictva, který si můžete vyzkoušet na vlastní kůži a trošku si tak potrápit tělo. Asi to bude stát za to!

Donedávna jsme nevěděli, co koupit za vánoční dárky. Teď už víme, letos budou vánoce ve znaku zážitků!

(Zdroj: www.zazitky.cz)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno