Jak na správné hubnutí?

Hubnutí patří mezi velmi časté cíle žen i mužů. Mnoho lidí se snaží hubnout delší dobu, někdy s úspěchem, někdy s neúspěchem. Zhubnout můžete celkem snadno, měli byste změnit vaše často špatné stravovací návyky a začít cvičit. Více se o tomto tématu dozvíte na sjidelnicek.cz. Na hubnutí není nic těžkého až na to, že byste měli dávat pozor na to, co jíte, kolik vypijete tekutin a jak cvičíte. Samozřejmě nezapomeňte na pevnou vůli a naopak zapomeňte na hřešení.

Stravování se nesmí podcenit

Určitě už to víte, že nesmíte jíst některé potraviny a jiných byste zase měli naopak jíst více. Potraviny, jež nejsou vhodné, jsou: sladkosti, chipsy, polotovary, všechna sladká, smažená a tučná jídla i sladké limonády. Naopak jezte více celozrnných potravin, pokrmy připravujte pečením, dušením nebo vařením. Také jezte dostatek ovoce a zeleniny. Je to vlastně dost podobné, jako když chcete organismus zbavit plísní a kvasinek. O tom najdete více informací na webu sjidelnicek.cz.

Dále je nutné brát v potaz, že stravování musí být pravidelné, abyste zbytečně nehladověli nebo naopak se nepřejídali. Menší porce co tři hodiny vám mohou dost pomoci rozproudit metabolismus. Nezapomeňte také vypít dostatek tekutin.

Nejlépe obden cvičte

Bez cvičení samozřejmě hubnutí nepůjde. Začněte proto posilovat (nejlépe v posilovně), abyste si vytvarovali dobře postavu a také aerobně sportujte, ať spálíte tukové zásoby. Toto sportování zahrnuje jogging, chůzi, plavání, spinning… Cvičit byste měli nejlépe obden a tyto pohybové aktivity střídejte. Do cvičení se rozhodně nenuťte, naučte se ho mít rádi.

Buďte trpěliví

Tak jako jste přibírali několik let, tak nemůžete čekat, že zhubnete za pár týdnů. Vzhledem k tomu, že můžete zdravě zhubnout cca půl až kilogram týdně, tak si můžete spočítat, jak dlouho bude trvat, než se dostanete na vaši vysněnou váhu. Buďte proto trpěliví a nepřestávejte hned po měsíci, že zhubnout nejde nebo to jde pomalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno