V čem vyrazit bruslit v zimě, aby nám nebyla zima?

Na zimní bruslení je ideální oblečení, které vás udrží v teple a zároveň umožní tělu dýchat a poskytne vám dostatečnou volnost pohybu. V tomto článku uvádíme několik tipů, jak se správně obléct na led, abyste si to užili a nebyla vám zima.

Bruslení na ledě

Funkční prádlo je základ

Na brusle byste se měli obléct teple, ale zároveň to nepřehánět. Stejně jako u jakékoliv jiného zimního sportu musíte počítat s tím, že vám ze začátku může být chvilku chladno, ale pohybem se brzy zahřejete. Pokud na sebe navléknete několik silných neprodyšných vrstev, riskujete, že se zpotíte a koledujete si tak možná o zápal plic.

Jako vždy je naprostým základem výběr kvalitního funkčního prádla. To odvádí pot a vlhkost od těla a zároveň vás udrží v teple. Zvolte funkční termoprádlo ze syntetických materiálů nebo merino vlny, která je přírodní a jednodušší na údržbu. Jako úplně první vrstvu zvolte funkční kalhoty (legíny) a funkční tričko. Nahoru si ještě můžete vzít mikinu z funkčních materiálů, která bude sloužit dobře jako izolace. V případě, že se pak hodně zahřejete a bude vám velké teplo, můžete ji jednoduše sundat. První vrstva teplo udrží a zabrání “profouknutí”.

Za každou cenu zůstaňte v suchu

To, jak se oblečete, může do velké míry souviset s tím, jestli půjdete bruslit na otevřené prostranství (rybník nebo venkovní stadion) nebo dovnitř haly. Teplota bude v obou případech stejná, ale venku na vás bude více foukat a pocitová teplota se tak může zdát nižší.

Bruslení

Základem je zůstat v suchu. Funkční termoprádlo vám pomůže v tom, abyste zůstali v teple vůči potu. V čem vám ale nepomůže, je, když sebou plácnete přímo doprostřed stadionu. A věřte nám, že to se může stát i profíkům. Abyste zbytečně nepromokli, zvolte jako poslední vrstvu nepromokavou bundu a kalhoty. Skvěle vám poslouží nepromokavé univerzální outdoorové kalhoty a outdoorová bunda.

TIP: Dobrou volbou je outdoorové oblečení od české značky Kilpi. Pánské outdoorové kalhoty můžete pořídit zde: https://www.kilpi.cz/cs/panske-outdoorove-kalhoty/5qI, dámské kalhoty pak tady: https://www.kilpi.cz/cs/damske-outdoorove-kalhoty/4DE.

Rukavice jsou must-have každého bruslaře

V každém případě budete na led potřebovat rukavice, které vás ochrání. Pro větší pohodlí můžete zvolit tenčí, prodyšné rukavice, ale vyrazit můžete bez problému i v klasických lyžařských rukavicích. V každém případě vás rukavice ochrání nejen před zimou, ale také před rizikem nebezpečných pádů, kdy se o led můžete nepěkně poškrábat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno