Běhání podpoří hubnutí

Běhání je velmi dobrý druh sportu, který podpoří vaše snahy o hubnutí. V článků se dozvíte více o běhání a o jeho účincích na vaše běhání.

Běhání je přirozená sportovní aktivita. Běhání je také velmi nenáročné na jakékoliv vybavení. Jsou potřeba jen běžecké boty. Na běžeckých botech určitě nešetřete a s výběrem běžeckých bot si nechte poradit v odborném obchodě. Běhání v nevhodných botách by mohla mít vážné dopady na vaši tělesnou schránku. Pokud se provádí běhání dostatečnou dobu a v intenzitě odpovídajicí zhruba 60 procent vaší maximální tepové frekvence, dochází k efektivnímu spalování tuků. Výsledkem je pak hubnutí přebytečných tuků.

Správná technika u u běhání podpoří hubnutí

Pokud jste s běháním terpve začínáte a nikdy jste pravidelně neběhali. Tak je důležité se na začátku zaměřit na správnou běžeckou techniku. Váš běh by měl být nenásilný. Na videích níže se můžete podívat jak by měla vypadat správná technika běhání.

Jak často provádět běhání a jak podpořit hubnutí ?

Pokud začínáte s běháním, tak určitě začínejte pozvolna. Na začátku choďte běhat 3x týdně. Až si na běhání zvyknete můžete běžecké dávky postupně navyšovat. Hodně lidí vůbec nesportuje a najednou začnou běhat každý den. A jejich těla to není schopno akcepovat a tito lidé s běháním zase rychle skončí. Je tedy lepší začínat s běháním pozvolna a postupně si přidávat.

Běhání – chrání chrání před stresem

Při běhání vylučuje tělo endorfiny a proto se po doběhu cítíme ještě několik hodin štastní. Běhání je také skvělý bojovník proti stresu. Běhání nám pomůže se uvolnit a vyčistit si hlavu od problémů všedního dne.

Aby však docházelo k hubnutí, tak je důležité se i správně se stravovat. Proto si přečtěte článek o jídelníčku v dietě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno