Bolest pod levým žebrem

Bolest pod levým žebrem může mít různou intenzitu. Vypíšeme si hlavní příčiny, kterou mohou stát za bolestmi pod levým žebrem.

Bolest pod levým žebrem může být bodová nebo má spíše charakter tupé bolesti. U některých lidí se zároveň přidává i pocit plnosti. Někteří lidé mají tyto bolesti pouze po tučných jídlech. Paleta příčin, kterou mohou stát za bolestmi pod levým žebrem je opravdu hodně široká. A v některých případech může být těžší určit přesnou příčinu těchto bolesti. U někoho se jedná o neustálé bolestio a někoho tyto bolesti trápí pouze občas.

Bolí mě pod levým žebrem: možné příčiny

Bolest pod levým žebrem je většinou vyvolávanou některou z těchto možných příčin:

  • nadýmání a plynatost – nadměrná tvorba plynů ve střevech. Je potřeba omezit nadýmavé potraviny.
  • zánět slinivky – dalším příznaky jsou nevolnost, zvracení. Může se však také jednat o podrážděnou slinivku.
  • vřed na dvanáctníku
  • zvětšená slezina – ke zvětšení sleziny dochází často kvůli různým infekcím či onemocněním srdce.
  • uskřípnutý nerv – za bolestmi může stát také skřípnutý nerv
  • namožení břišních svalů – může se také jednat o namožení či natažení břišních svalů.
  • poranění žebra

Léčba

Základem musí být vždy lékařské vyšetření, kdy lékař určí přesnou příčinu vašich bolestí pod levým žebrem. Samotná léčba se pak liší podle toho o jakou příčinu se přesně jedná. Častá se provádí při vyšetření gastrofibroskopie. Často je také nutné upravit stravu, většinou velmi pomáhá držet se zásad zdravé výživy.

1 komentář

  1. DOBRY DEN JMENUJI SE ROMAN JJE MI 52 LET SEM ROK PO INFARKTU A ČASTO HODNĚ MAM BOLESTI NA LEVI STRANĚ BRICHA JAKO POT ŽEBREM DOST VELKI BOLESTI NEKOLIKRAT SEM BIL V JIHLAVĚ NA URGENTNI A TAM MI JEN DALI KAPAČKU NA BOLESTI A DOMU LEKI ALE TY BOLESTI JEN TLUMI K JAKIMU LEKAŘI BICH SE MĚL OBJEDNAT ABI MI UDĚLAL VIŠETŘENI PROSIM O RADU MOCKRAT DĚKUJI ROMAN

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno