Česká ženská softballová reprezentace žen – nominace na ME Praha 2013

Necelé 2 měsíce před začátkem Mistrovství Evropy v softballu žen byla oznámena užší nominace hráček do českého reprezentačního výběru. Letošní šampionát, který se uskuteční 7. – 13. července v Praze, má už jistý 12 hráček. O zbývajících 5 míst se uchází 8 adeptek.

Užší nominace se vykrystalizovala po posledním soustředění koncem dubna za účasti hlavního kouče národního týmu, holandského odborníka André Prinse. Ten se spolu s členy svého realizačního týmu zaměřil nejen na herní situace a pilování techniky, ale důležitou součástí výběru byly i individuální pohovory s hráčkami. „Soustředění bylo koncipováno z větší části jako herní. Reprezentace sehrála 2 tréninkové zápasy, v nichž byly hráčky rozděleny do dvou družstev. V tréninku jsme se zaměřovali na souhry v poli, ujasnění herních systémů a komunikaci hráček mezi sebou při hře v obraně“, nechává nahlédnout pod pokličku trenérské kuchyně kouč české reprezentace Vojtěch Albrecht.

„Základním kritériem pro výběr je fyzická zdatnost. Všechny hráčky mají za úkol projít testováním fyzické zdatnosti. Pravda, některým byla udělena výjimka kvůli přechodnému zranění, ale testy musí nakonec projít všechny. Dalšími důležitými faktory byly dosavadní zkušenosti v reprezentaci, aktuální forma, závěry ze sledování hráček v průběhu zimní přípravy a celkový přístup k programu reprezentace“, objasňuje hlavní kritéria nominace Albrecht.

Byla také vybrána náhradnice na post nadhazovačky, která by nastoupila v případě zranění nebo nemoci některé z  nadhazovaček již nominovaných do užšího výběru. Nejvíce z 12 hráček přímo nominovaných na Mistrovství Evropy, a to hned celá polovina, je členkami SK Joudrs Praha, tedy klubu, který jako hlavní pořadatel šampionát z pověření České softbalové asociace (ČSA) pořádá. Konečná nominace všech 17 reprezentantek bude známa 25. června 2013.

Tucet hráček, které mají účast na ME v softballu žen 2013 jistou:
Borecká Sabina Eagles Praha  
Broukalová Ludmila Kotlářka Praha  
Drahá Vendula Joudrs Praha  
Frolíková Štěpánka Joudrs Praha  
Jakešová Tereza Joudrs Praha  
Jaklová Lenka Joudrs Praha  
Křiklánová Petra Joudrs Praha  
Maršíková Lucie Eagles Praha  
Petrásková Lucie Pardubice/Čechie Praha  
Pfeiferová Dina Joudrs Praha  
Pochobradská Tereza Eagles Praha  
Pojerová Eliška Čechie Praha  
       
Hráčky, které usilují o zbývajících 5 míst v českém týmu  
Horová Jitka SaBaT Praha  
Ježková Lenka Joudrs Praha  
Lechnerová Petra Storms Praha  
Lustigová Gabriela Joudrs Praha  
Nemravová Barbora Eagles Praha/Storms Praha  
Podzimková Denisa Joudrs Praha  
Spurná Lenka Eagles Praha  
Weissová Adéla Storms Praha  
       
Náhradnice – nadhazovačka  
Kudernatschová Zuzana Kotlářka Praha/Hartford University  

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno